Reklama

Czy wiesz, że są duże zmiany w prawie pracy?

Opublikowano:
Autor:

Czy wiesz, że są duże zmiany w prawie pracy? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Poszukiwanie zatrudnienia można prowadzić we współpracy z Urzędem Pracy, ale też przeglądając oferty na specjalistycznych portalach internetowych. Warto wiedzieć, że dobry portal ogłoszeniowy jest również bazą wiedzy na temat rynku pracy i zagadnień z nim związanych.

Portal z ogłoszeniami o pracę powinien zawierać nie tylko oferty od poszczególnych pracodawców oraz osób poszukujących zatrudnienia, lecz także bazę wiedzy już to na temat miejscowości, gdzie poszukujemy pracy lub pracowników, już to w kwestiach bardziej ogólnych, takich jak prawo pracy. Przykładowo na https://www.aplikuj.pl/ znaleźć można wiele ważnych i interesujących artykułów z poradami dla pracowników i przedsiębiorców. Dowiedzieć się możemy chociażby o zmianach w prawie pracy, jakie zaczną obowiązywać w tym roku. 

Prawo pracy - duże zmiany

Jedną z modyfikacji, jakie w roku 2023 wprowadza nowelizacja Kodeksu Pracy, są nowe formy urlopu: dwudniowy z powodu działania siły wyższej i pięciodniowy opiekuńczy. Zmienić się też mają formy umów, na podstawie których wykonujemy pracę i związane z nimi warunki zatrudnienia. O planowanym zwolnieniu pracodawca będzie musiał powiadomić pracownika z wyprzedzeniem. Podniesiona zostanie płaca minimalna. 

Planowane zamiany mają na celu ustabilizowanie polskiego rynku pracy, poprawienie kondycji pracowników. Warto więc aktywnie poszukiwać zatrudnienia. Jak to zrobić wraz z portalem Aplikuj.pl, pokażemy na przykładzie Pleszewa. 

Pleszew - rynek pracy

Pleszew jest miejscowością położoną w Województwie Wielkopolskim. Zdaniem ekspertów, miasto to ma spory potencjał dynamicznego rozwoju. Pozytywne prognozy wynikają z ważnych czynników, takich jak wysoki poziom zaangażowania Powiatowego Urzędu Pracy w Pleszewie, włodarzy miasta, a także przedsiębiorców w rozwój gospodarczy. Przedsiębiorstwa, które najaktywniej poszukują nowych pracowników to m.in.: SPORT PLESZEW SP. Z O.O., EURO AS S.C, P.P.H.U ETNA GRZEGORZ URBAŃSKI, WOOD PAK Sp. z o.o. Bogusławice, EKOCENTR Sp. z o.o., Usługi Instalacyjno-Budowlane Zbigniew Michalski, HOD-SERWIS Jarosław Przybylski, EKO-HIGIENIA M. Kuźma, Borkiewicz-Kaaz s.c., PHU Skowroński, PPHU TOMI Tomasz Wielicki, MM Constructions s.c. i inne.

Do najbardziej poszukiwanych zawodów zaliczają się: pomoc kuchenna, sprzedawca, sprzątaczka, kierowca kategorii B, monter palników węglowych, pracownik do obsługi lasera i krawędziarki, mechanik, ślusarz, spedytor, kierownik transportu, pracownik fizyczny, operator maszyn, agent ubezpieczeniowy oraz pakowacz. Pracę w Pleszewie znaleźć więc mogą osoby o różnorodnych kwalifikacjach zawodowych i poziomie umiejętności.

Pleszew - poszukiwanie pracy

A jak znaleźć zatrudnienie w Plesewie lub okolicach? Można w tym celu skorzystać z pośrednictwa Powiatowego Urzędu Pracy. Ale jeszcze łatwiej jest wejść na stronę https://www.aplikuj.pl/praca/pleszew, gdzie zamieszczone jest wiele atrakcyjnych ofert pracy. Wystarczy je przeglądnąć, założyć darmowe konto i aplikować na wybrane stanowiska.

Oprócz tego na łamach portalu skorzystać możemy z:

- kreatora CV, który pozwoli nam wygenerować życiorys, jakim zwrócimy na siebie uwagę potencjalnego pracodawcy;

- kalkulatora wynagrodzeń, dzięki któremu obliczymy pensję netto i brutto w zależności od rodzaju umowy;

- wzorów dokumentów (wniosków, umów, pism kadrowych) do pobrania za darmo.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE