Reklama

Jakich specjalistów szukają pracodawcy w Poznaniu? Znajdź dobrze płatną pracę!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: adobe stock

Jakich specjalistów szukają pracodawcy w Poznaniu? Znajdź dobrze płatną pracę! - Zdjęcie główne

foto adobe stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Stopa bezrobocia w stolicy województwa wielkopolskiego wynosiła 1,3%. Oznacza to, że sytuacja na rynku pracy jest bardzo dobra. Teraz jest rynek pracownika. Zobacz jakich pracowników poszukują pracodawcy.

Zobacz ogłoszenia o pracę w Poznaniu na GoWork

Jeśli ktoś szuka pracy, dobrze wie, że jej znalezienie nie jest łatwym zadaniem. Na początku trzeba przebierać w ogłoszeniach, sprostać wymaganiom stawianym przez potencjalnego pracodawcę, by następnie udać się na rozmowę kwalifikacyjną i czekać na decyzję. Zwykle, aby otrzymać pracę należy mieć nie tylko wiedzę i umiejętności, ale często także dodatkowe kwalifikacje, najlepiej doświadczenie, a także odrobinę szczęścia.

Aby zyskać wymarzoną pozycję zawodową wiele osób decyduje się na poszukiwanie posady w większym mieście. Poznań, jako stolica województwa dysponuje wieloma ofertami pracy. A jakich specjalistów szukają pracodawcy w Poznaniu? Które oferty są warte zainteresowania? W jakim zawodzie można uzyskać najwyższe wynagrodzenie?

Zobacz, jakie testy należy zrobić przed poszukiwaniem pracy?

Poszukiwania nowej pracy należy przede wszystkim zacząć od siebie. Odpowiedzieć sobie na pytania, co chcemy robić, co nam sprawia przyjemność, jaka praca nie będzie dla nas pasmem wyrzeczeń i udręk, tylko będzie stanowiła pewnego rodzaju wyzwanie dające satysfakcję oraz zadowalające wynagrodzenie. 

Praca zajmuje człowiekowi sporą część dnia, dlatego warto przy zmianie i wyborze nowej pozycji zawodowej znaleźć coś, co będzie nam dawało nie tylko pieniądze, ale też spełnienie. Przed podjęciem właściwej decyzji, warto też przeanalizować samego siebie, a pomocne w tym mogą być takie narzędzia jak analiza SWOT (wykazanie swoich mocnych i słabych stron oraz potencjalnych szans i zagrożeń, które są istotne przy ubieganiu się o dane stanowisko) oraz różnego rodzaju testy osobowości i predyspozycji zawodowych.

W dzisiejszych czasach oczywiście głównym źródłem wiedzy o ofertach pracy jest internet. To właśnie za jego pośrednictwem większość pracodawców poszukuje nowych pracowników, którzy mogliby wesprzeć ich działalność.  

Jakich specjalistów szukają pracodawcy w Poznaniu?

Jak podaje Urząd Statystyczny w Poznaniu, obecnie (stan na listopad 2021) stopa bezrobocia w stolicy województwa wielkopolskiego wynosiła 1,3%. Oznacza to, że sytuacja na rynku pracy jest bardzo dobra. Mimo to, pracodawcy nadal szukają specjalistów odpowiednich dla swoich branży. 

Cały czas poszukiwani są pracownicy posiadający doświadczenie i umiejętności  niezbędne do działania w danej branży. Obecnie na rynku poznańskim najwięcej ofert jest dla:

  • specjalistów ds. marketingu i sprzedaży, 
  • analityków,
  • księgowych,
  • specjalistów ds. obsługi klientów oraz klientów międzynarodowych z językiem niemieckim, francuskim czy holenderkim, 
  • pracowników budowlanych,
  • mechaników

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE