Reklama

Tani kredyt samochodowy - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie partnera

Tani kredyt samochodowy - na co zwrócić uwagę przy wyborze? - Zdjęcie główne

foto zdjęcie partnera

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Kredyt na samochód jest w ostatnim czasie bardzo chętnie wybieraną opcją. Dlaczego? Zdarza się, że kogoś nie stać, by w 100% pokryć koszty zakupu nowego samochodu ze swojej kieszeni. A jak wiadomo, ciężko jest kupić za własne oszczędności dobry, nowy samochód z salonu, ponieważ zwykle kosztuje on bardzo dużo. Czym dokładnie jest kredyt samochodowy i co warto wiedzieć na jego temat?

Czym jest kredyt samochodowy?

Kredyt samochodowy należy do kredytów nazywanych inaczej celowym. Nazywają się tak, ponieważ ich cel jest jasno określony. Oznacza to, że pieniądze, które pozyskamy możemy wydać jedynie na samochód, na nic innego. Choć kredyt nazywa się samochodowy, można za uzyskaną sumę kupić także motocykl czy przyczepę kempingową.

W przypadku kredytu samochodowego, podobnie jak to ma się przy kredycie gotówkowym czy innym, trzeba posiadać odpowiednią zdolność kredytową. Zazwyczaj to właśnie od niej zależy, czy otrzymasz kredyt, a jeśli tak, to w jakiej wysokości. Kredyty samochodowe to jednak nie tylko kredyt pomnożony przez oprocentowanie. To również sporo opłat, a do tego odsetki, podatki, prowizje, marże czy też koszty jakichś dodatkowych usług. Jak widać, całkowita kwota kredytu może być bardzo wysoka, w zależności na jak drogi pojazd się skusisz.

Co warto wiedzieć na temat kredytu samochodowego?

Zanim klient zdecyduje się na kredyt w celu zakupu samochodu, warto zwrócić uwagę na wiele aspektów. Przede wszystkim punktem wyjścia są takie parametry jak rzeczywista roczna stopa oprocentowania oraz całkowite koszty spłaty. Wiele cech kredytu na samochód jest bardzo podobnych jak w przypadku kredytu gotówkowego. Oprocentowanie kredytu samochodowego może zależeć od obecnych stóp procentowych i warunków na rynku. 

Od samego początku warto zdawać sobie sprawę, co można kupić z kredytem samochodowym. Otóż każdy bank może mieć swoją własną wizję kupna samochodu, jednak kredyty zazwyczaj udzielane są na samochody stosunkowo młode. Oznacza to, że jeśli np. samochód ma powyżej 8 lat, nie możesz go sfinansować przy pomocy kredytu. 

W przypadku kredytów samochodowych, klient biorący kredyt i spłacający go, nie może sprzedać swojego samochodu, jeśli nie dokonał całkowitej spłaty. W przypadku kredytu na samochód, tak jak kredytów gotówkowych, można pochylić się nad dodatkowymi zabezpieczeniami. Wiele kredytów można objąć zabezpieczeniem w postaci ubezpieczenia, które chroni kredytobiorcę od kłopotów ze spłatą, jeśli wyniknie ona np. z kłopotów zdrowotnych. Więcej o kredytach na samochód znajdziesz na stronie kredytna4kolka.pl.

Jakie są rodzaje kredytów na samochód?

Zakup pojazdu na kredyt może zostać dokonany dzięki trzem rodzajom pożyczki. Pierwsza z nich to kredyt standardowy, który polega na comiesięcznej spłacie rat kapitałowo-odsetkowych. Każda rata jest takiej samej wysokości, a kredyt rozpisany jest na ściśle określoną liczbę rat. 

Kolejnym ciekawym kredytem jest pożyczka jednoratowa - jest to idealna pożyczka dla osób, które posiadają pewną kwotę odpowiadającą jakiejś części wartości kupionego pojazdu.

Ostatni kredyt to pożyczka balonowa. Jest to świetna opcja dla osób, które chcą mieć nowy samochód, jednak nie mogą spłacać zbyt wysokich rat. Kredyt przez jakiś czas spłaca się z wykorzystaniem rat niskich, a ostatnia rata nazywana jest balonową i stanowi dość pokaźną kwotę. Można ją spłacić, jeśli posiada się fundusze, ale też nie trzeba. Ostatecznie klient może ten samochód odsprzedać bankowi. Jeśli poszukujesz więcej informacji, znajdziesz je na stronie http://kredytna4kolka.pl/kredyt-na-samochod-dla-zadluzonych-czy-to-mozliwe/.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE