Reklama

Powiat pleszewski. Rusza rekrutacja. Zapisz dziecko do przedszkola

Opublikowano: wt, 9 lut 2021 07:00
Autor:

Powiat pleszewski. Rusza rekrutacja. Zapisz dziecko do przedszkola - Zdjęcie główne

Rusza nabór dzieci do przedszkoli

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kobieta i dziecko Ruszyła rekrutacja dzieci do przedszkoli. W placówkach prowadzonych przez samorządy z powiatu pleszewskiego szykowane są miejsca dla najmłodszych. Do tego dochodzą te niepubliczne i prywatne.

Edukacja przedszkolna jest nie mniej ważna niż ta na późniejszych etapach życia.  Nie tylko uczy, ale daje podwaliny pod tzw. społeczne wychowanie. Tu uczymy się bycia z innymi i wśród innych. Uczymy się  akceptacji, dzielenia, współpracy, rozwiązywania problemów, a nawet wspólnej zabawy.

Przedszkolna grupa to taka mała społeczność – gdzie uwidaczniają się charaktery, temperamenty, zdolności. Gdzie możemy wykazać się samodzielnością. Przedszkole edukuje, kreuje, uwrażliwia, poszerza horyzonty myślowe. To też placówka – gdzie dzieci nawiązują znajomości, przyjaźnie a bywa, że i pierwsze zauroczenia. Tu nabywają umiejętności radzenia sobie ze złością, agresją, a nawet tęsknotą.

Bo przedszkole jest jedną z pierwszych instytucji pokazujących młodemu człowiekowi, że życie toczy się też poza rodziną i rodzicami. Dlatego jeśli masz w domu małego szkraba – zapisz go na zajęcia przedszkolne. Zrób to teraz, bo właśnie trwa rekrutacja. 

Powiat pleszewski. Nabór do przedszkoli

W Pleszewie jeśli chcesz tylko przedłużyć wychowanie przedszkolne swojej pociechy na kolejny rok szkolny – musisz złożyć deklarację w swoim przedszkolu do 15 lutego. Jeśli zaś zapisujesz dziecko po raz pierwszy do przedszkola – na dokonanie formalności masz czas od 22 lutego do 8 marca.

– Uruchomiliśmy specjalną platformę internetową na stronach www - wszystkich przedszkoli prowadzonych przez MiG Pleszew – gdzie można dokonać formalności – tłumaczy Marcin Konieczny z pleszewskiego magistratu.

Listę dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych – poznamy po 29 marca. Natomiast do 7 kwietnia rodzice będą zobowiązani potwierdzić pisemnie wolę przyjęcia dziecka do przedszkola. Postępowanie uzupełniające trwać będzie od 16 do 30 kwietnia.

Ostateczne wyniki rekrutacji zostaną podane 9 kwietnia, a w przypadku postępowania uzupełniającego – 2 czerwca.

Powiat pleszewski. Nabór do przedszkoli

Podobnie rzecz ma się w pozostałych gminach.

W Gołuchowie deklaracje o kontynuowaniu przedszkolnej edukacji można składać od 22 do 28 lutego. Z kolei wnioski o przyjęcie – od 1 do 15 marca.

W gminie Chocz rodzice chcący przedłużyć wychowanie przedszkolne swojego dziecka na kolejny rok – musieli złożyć deklarację w przedszkolu do 5 lutego. Wnioski o nowe przyjęcia można zaś składać do 19 lutego.

W gminie Dobrzyca, rodzice dzieci już uczęszczających do przedszkola składają deklaracje o kontynuacji w tej samej placówce - w terminie od 23 lutego do 1 marca. Z kolei nowa rekrutacja odbywać się będzie od 2 do 16 marca. Zasady naboru – wraz z drukami – można pobrać ze strony internetowej gminy.

W Czerminie rekrutacja odbywa się potrwa od 15 do 26 lutego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy