Reklama

„Żeby jakiś teren miał gorzej, musiałaby wybuchnąć bomba"

Opublikowano:
Autor:

„Żeby jakiś teren miał gorzej, musiałaby wybuchnąć bomba" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Gmina Gołuchów. Sporo emocji wzbudziła niedawna dyskusja wokół przyjęcia Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Gołuchów na lata 2017-2023

 

Jego zarys został omówiony podczas jednej z niedawnych sesji rady gminy. Jak podkreślał wójt Marek Zdunek, wcześniej program został już pozytywnie zaopiniowany przez urząd marszałkowski, uzyskał też tam pozytywny audyt.

- Przed opracowaniem lokalnego programu odbyły się spotkania w naszej gminie, choć nie były one - jeśli chodzi o frekwencję - dość liczne - opisywał włodarz.

W wyniku analizy sytuacji w całej gminie - poszczególnych czynników społecznych, gospodarczych, związanych z infrastrukturą itd. - wyłoniono w sumie kilka obszarów, które spełniają kryteria związane z rewitalizacją. Chodzi o Gołuchów - określony przestrzennie wraz z miejscowością Przekupów - Jedlec, Karsy, Tursko oraz Kościelną Wieś.

Podczas dyskusji odnośnie przyszłości, nie zabrakło gorącej dyskusji.

- Doceniam trud i prace, nie neguję wymienionych obszarów, inwestycje tam z pewnością są zasadne. Ale… Pochodzę z Kuchar, a tu życie mamy uciążliwe: mamy „krajówkę”, trzy kompleksy szklarniowe, rozbudowującą się oczyszczalnię - a co za tym idzie każdy wie. Mamy też zjawisko depopulacji - mieszkańcy od 3 lat proszą się o wydzielenie gruntu pod zabudowę jednorodzinną - wyliczał radny.

- Żeby jakiś teren miał gorzej niż Kuchary to musiałaby bomba atomowa wybuchnąć! - twierdził obrazowo Biesiada.

Swoje uwagi wtrącił także radny Marian Wysocki.

- To nie jest program zrównoważony, ale zróżnicowany - uważam, że południowa część naszej gminy jest niedowartościowana, niedoinwestowania i zostawiona na pastwę losu od kilkudziesięcioleci - komentował rajca.

 

CO JESZCZE MÓWILI RADNI? NA JAKIE KONKRETNIE ZADANIA GMINA GOŁUCHÓW MOŻE POZYSKAĆ PIENIĄDZE? JAK NA WĄTPLIWOŚCI RADNYCH ODPOWIADAŁ WÓJT?

PRZECZYTASZ O TYM W AKTUALNYM PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE