Reklama

Zmarł Tomasz Kuberka, wieloletni radny, działacz "Solidarności", społecznik [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Odeszli Tomasz Kuberka - działacz "Solidarności", wieloletni radny Pleszewa, były przewodniczący rady miasta, uznany samorządowiec i weterynarz - zmarł w wieku 76 lat. - Był zawsze osobą zaangażowaną i waleczną, stał po stronie ludzi - wspominają go dziś jego koledzy ze związku i z samorządu.

Tomasz Kuberka był osobą znaną i cenioną w naszym mieście. Działacz pleszewskiej "Solidarności", przewodniczący rady miasta, wieloletni radny, ceniony wieloletni weterynarz... Zmarł we wtorek wieczorem, w wieku 76 lat.

Tomasz Kuberka był rodowitym pleszewianinem, urodził się w roku 1946.

Tomasz Kuberka 1946 - 2022

Na przełomie lat 60. i 70. minionego wieku zapoczątkował w mieście rodzinną tradycję związaną z weterynarią - po ukończeniu z wyróżenieniem Wydziału Weterynarii w Wyższej Szkole Rolniczej we Wrocławiu (uzyskał wówczas tytuł najlepszego studenta na wydziale w okresie powojennym!) rozpoczął pracę w mieście właśnie jako weterynarz, a w ślad za nim poszli także jego brat i syn.

Tomasz Kuberka był jednak także zaangażowanym i uznanym samorządowcem.

Był działaczem pleszewskiej "Solidarności", tworząc Komitet Obywatelski w Pleszewie.

- Tomek był zawsze osobą zaangażowaną i waleczną - wspomina dziś Krzysztof Szac, pierwszy przewodniczący "Solidarności" w Pleszewie, także były radny.

Tomasz Kuberka prowadził m.in. pierwszy zjazd Solidarności w Pleszewie, angażował się w działalność "Solidarności" - m.in. poprzez organizację mszy św. w Ogrodzie Jordanowskim, współprowadził także sklep "Solidarności", który działał niegdyś przy ul. Poznańskiej - w czasach, gdy brakowało produktów.

Po transformacji Tomasz Kuberka pełnił także rolę przewodniczącego rady miejskiej (funkcję tę pełnił w latach 1990-1992).

- Jako przewodniczący starał się zawsze ludziom pomagać - wspomina dziś Krzysztof Szac.

Później przez wiele lat był także radnym - pracował m.in. w Komisji Bezpieczeństwa Publicznego, Spraw Socjalnych, Opieki Społecznej i Zdrowia.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy