Reklama

Reklama

Pleszew. Własny biznes na wyciągnięcie ręki. Zgłoś się do Powiatowego Urzędu Pracy w Pleszewie po dotację unijną na założenie własnej firmy

Opublikowano: pt, 3 wrz 2021 08:38
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie poglądowe / adobe stock

Pleszew. Własny biznes na wyciągnięcie ręki. Zgłoś się do Powiatowego Urzędu Pracy w Pleszewie po dotację unijną na założenie własnej firmy - Zdjęcie główne

foto zdjęcie poglądowe / adobe stock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane W Powiatowym Urzędzie Pracy w Pleszewie można starać się o pieniądze na założenie własnej działalności gospodarczej. Marzysz o własnym biznesie? Zgłoś się do PUP!

Reklama

 

 

 

 

 

 

 

Własny biznes na wyciągnięcie ręki 

 

Dotacje unijne na założenie własnej firmy, o które można starać się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Pleszewie przydzielane są z Funduszy Europejskich.

Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój oraz Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego z dobiegającej końca perspektywy finansowej 2014-2020. Jeśli więc myślisz o założeniu własnego biznesu jest to ostatni dzwonek.

Co do zasady dotacje z Unii Europejskiej są bezzwrotne, co oznacza, że nie ulegają one spłatom tak jak w przypadku pożyczek, czy kredytów, ale pod warunkiem prowadzenia działalności przez minimum 12 miesięcy. Kwota unijnej dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej wynosi do 15 tys. zł

 

Dotacje z Unii Europejskiej na podjęcie działalności są przeznaczone dla:
 osób, które nie ukończyły 30 lat zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Pleszewie należących do kategorii NEET tzn. spełniających łącznie trzy warunki:
- nie pracują,
- nie kształcą się (tj. nie uczestniczą w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym),
- nie szkolą się i nie szkoliły się ze środków publicznych w okresie czterech tygodni przed rozpoczęciem udziału w projekcie.

osób, które ukończyły 30 lat, nie pracujących i co najważniejsze posiadających status osoby bezrobotnej oraz należących do jednej z tzw. grup priorytetowych:

- osoby długotrwale bezrobotne,
- kobiety,
- osoby z niepełnosprawnościami,
- osoby o niskich kwalifikacjach,
- osoby w wieku 50 lat i więcej,
- imigranci oraz reemigranci,
- osoby odchodzące z rolnictwa i ich rodziny,
- mężczyźni w wieku 30-49 lat wymagający wsparcia.


Od czego zacząć?

Pierwsze kroki skieruj do Powiatowego Urzędu Pracy w Pleszewie.

W ramach projektów unijnych otrzymasz pomoc w postaci:
* indywidualnego planu działania, który pomoże Ci w podjęciu odpowiednich kroków w wyborze dalszej drogi zawodowej,
* doradztwa zawodowego, gdzie profesjonalny doradca zawodowy pomoże Ci wybrać cele zawodowe, oraz ostatecznie podjąć decyzję o założeniu własnego biznesu.

 

Pomysł na biznes

Aby złożyć wniosek o dofinansowanie podjęcia działalności gospodarczej powinieneś zastanowić się, czy Twój pomysł ma szansę powodzenia na rynku. Musisz dokładnie wiedzieć czym będziesz się zajmować, posiadać odpowiednie kwalifikacje lub doświadczenie w branży.

Czas na formalności

Etap dla niektórych najtrudniejszy, choć jak wspominają uczestnicy nie taki diabeł straszny… Pierwsze co musisz zrobić to zapoznać się z regulaminem dostępnym na stronie www.pleszew.praca.gov.pl w zakładce dokumenty do pobrania. Na tej samej stronie zamieszczony został wniosek, którego częścią jest biznesplan.

 Biznesplan

Nie masz się czego obawiać. Na tym etapie posiadasz przecież znajomość branży i wiesz co chcesz robić. Pamiętaj, że dobrze sporządzony biznesplan jest kluczem do pozyskania dotacji. To głównie na jego podstawie będzie oceniany Twój wniosek przez zewnętrzną Komisję Oceny Wniosków.

Zabezpieczenie dotacji 

Przed podpisaniem umowy wymagane jest zabezpieczenie zwrotu otrzymanych środków w postaci poręczenia dwóch osób fizycznych.

Miejsce prowadzenia biznesu

Działalność możesz otworzyć zarówno na miejscu w Powiecie Pleszewskim, jak i na terenie całego kraju.


Kontakt z Powiatowym Urzędem Pracy

Na każdym etapie sporządzania wniosku pomocą służą specjaliści ds. programów w Powiatowym Urzędzie Pracy w Pleszewie. Kontaktować można się z nimi telefonicznie 627427425 wew. 263 lub osobiście przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego p. nr 12 I piętro.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE