Reklama

Know-how jak wygrać sprawę frankową

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: www.freepik.com

Know-how jak wygrać sprawę frankową - Zdjęcie główne

foto www.freepik.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Kluczem do sukcesu w sprawach frankowych jest rozległa wiedza oparta, zdobyta na doświadczeniu. Oczywiście poza znajomością prawa, umiejętnością argumentacji, darem przekonywania itp. znaczenie maja czynniki losowe jak to na jakiego sędziego trafia sprawa frankowa. Mimo wszystko warto powierzyć swoja reprezentacje w sporze z bankiem doświadczonej kancelarii prawnej, wyspecjalizowanej w sprawach frankowych.

Nie daj się oszukać

Wiele kancelarii prawnych oferuje obsługę prawną procesów frankowych nie mając niemal żadnej wiedzy i doświadczenia w tym zakresie. Łudząc się zyskiem obiecują klientom Wysoką jakość, a nawet szybką wygraną. Warto być ostrożnym w tego typu deklaracjach. Oczywiście, że jest to możliwe, jednak trzeba być w tej kwestii realistą. Zazwyczaj szybki proces, to również wysoka suma wynagrodzenia, jakie żąda kancelaria za swoje kompetencje. Jeśli nie chcemy być oszukani przez pseudo kancelarie prawne warto sprawdzić jej referencje, opinie o jej usługach, poprosić o przedstawienie spraw wygranych, ich zakresu. Kancelaria frankowa toruń posiadająca dobre wyniki w sprawach frankowych nie obawia się zaprezentować swojego bilansu osiągnięć.

Czas to pieniądz

Każdemu zależy na czasie, również frankowiczom zależy, aby procesy frankowe trwały jak najkrócej. Wybór kancelarii prawnej jest bardzo istotny, gdyż wprawny prawnik potrafi zaprezentować swoje stanowisko w taki sposób, by sąd nie miał wątpliwości co do powództwa, a tym samym ograniczyć wnioski dowodowe, opinie itp. do minimum i tym samym przyspieszyć postępowanie. Prócz wiedzy merytorycznej istotne znaczenie ma dbałość o formalności jak dochowanie terminu, formy, ilości załączników itd. Braki formalne bardzo często wydłużają postępowanie, a powstają w wyniku pośpiechu i nierzetelności obsługi prawnej. Kolejnym aspektem jest wyczucie prawników kancelarii, która obsługując wiele spraw frankowych doskonale wie jak zachować się w sprawach prowadzonych przez określonych sędziów, przed wybranymi sądami itp.

Refleks w sprawach z bankiem

O ile klienci poszkodowani którzy posiadają kredyt frankowy kancelaria katowice nie muszą posiadać wiedzy jak postępować z bankiem, o tyle pełnomocnik prawny winien wiedzieć jak rozmawiać z bankiem. Sprawy frankowe wymagają zdecydowanych reakcji prawników wobec działań banków. Przykładem takiej reakcji jest wniosek o pominięcie nieistotnych dowodów dla sprawy, o które wnoszą pełnomocnicy banku. Banki robią wszystko, aby proces wydłużyć, tymczasem zadaniem prawników jest skrócenie postępowania do minimum z korzyścią dla klienta. Oczywiście można liczyć na sąd, który sam z urzędu oddali wnioski dowodowe banku, jednak sąd jest bezstronny i również na czasie ukończenia postępowania, rozstrzygnięcia sądom nie zależy.

Wystarczy rok i aż rok

Do niedawna wygrana sprawa frankowa trwała co najmniej kilka lat. Dziś kompetentna kancelaria prawna jest w stanie doprowadzić do wygranej w rok. To wszystko dzięki zdobytemu doświadczeniu jak uniknąć przedłużania postępowania, jak reagować na bankowe opieszalstwo. Wiedząc już czego można się po danym banku spodziewać łatwiej jest się na to przygotować.

Mimo, iż sprawy frankowe wymagają orzekania w dwóch instancjach czas postępowania może wynieść nawet krócej niż rok. Przykładem może być sprawa z grudnia 2021 roku, gdy Sąd Apelacyjny w Katowicach prawomocnie unieważnił umowę kredytową dawnego Polbanku, w tym wypadku postępowanie trwało 8 miesięcy w apelacji a łącznie 13 miesięcy. Takich spraw jest więcej i wciąż ich przybywa. Innym przykład stanowi unieważnienie umowy z BOŚ w 8 miesięcy. Nieważność umowy sąd oparł na niedozwolonym charakterze zapisów dotyczących mechanizmu denominacji oraz braku istotnych elementów umowy. Nie każdą umowę można w ten sposób unieważnić, co zależy od indywidualnego przypadku, umowy, banku itp. warto jednak próbować. Dzięki możliwości wydania orzeczenia na posiedzeniu niejawnym bez rozprawy sprawy frankowe trwają krócej. Postępowanie przyspiesza również możliwość pisemnego przesłuchania świadków, pominięcie opinii biegłych i wiele innych elementów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy