reklama

SERES I MAXUS wchodzą do gry! Grupa Lis zaprezentowała nowe marki samochodów elektrycznych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PromowaneSERES I MAXUS – to dwie całkiem nowe marki samochodów elektrycznych w portfolio renomowanej Grupy LIS. W ofercie znaleźć można zarówno pojazdy osobowe jak i dostawcze – do dedykowanych branż. Prawdziwą „perełką” jest m.in. pierwszy elektryczny pickup w Europie.

Niezwykle ciche, bezpieczne, ale - przede wszystkim – ekologiczne i o wiele tańsze w użytkowaniu niż tradycyjne pojazdy spalinowe. To podstawowe zalety aut elektrycznych, które szturmem podbijają serca coraz większej rzeszy klientów nie tylko w Europie, ale także w Polsce. 

Nowe marki aut elektrycznych w Grupie LIS

Lista samochodów z napędem elektrycznym, które są oferowane aktualnie w Polsce, powiększa się systematycznie.

Dzięki renomowanej Grupie LIS z Kalisza, która nieprzerwanie od trzydziestu lat działa dla klientów indywidualnych i firm, w Wielkopolsce dostępne są już dwie nowe marki: SERES oraz MAXUS.

– Obydwie marki tak naprawdę zaczynają na rynku europejskim, w przypadku SERESA, jesteśmy wyłącznym dilerem na Wielkopolskę – informuje Magdalena Piekarska - ekspertka ds. aut elektrycznych Grupy Lis w Kaliszu.

Marka SERES

Pojazdy z marki SERES to produkcja z amerykańsko-chińskiej firmy założonej w 2016 roku w Dolinie Krzemowej w Kalifornii. Samochody SERES łączą bezpieczną i inteligentną technologię z doskonałą wydajnością.

Bogate wyposażenie sprawia, że codzienne użytkowanie pojazdu jest niezwykle przyjemne. Panoramiczny otwierany dach, podgrzewane fotele, skórzana tapicerka, wbudowany wideorejestrator i nawigacja GPS – to wszystko dostaje się tu w standardzie.

– SERES był też pierwszy elektrycznym SUV-em w najniższej cenie. Z naszego salonu wyjechało do tej pory 14 takich pojazdów – opisuje ekspertka Grupy LIS.

Marka SERES dynamicznie wkroczyła na rynek polski, a jej ogromną zaletą jest m.in. akumulator.

- Markę SERES wyróżniają akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowe, uznawane za najbezpieczniejsze, jedyne bez „efektu pamięci” - zaznacza ekspertka ds. aut elektrycznych Grupy Lis w Kaliszu.

Marka MAXUS

Marka Maxus należy do koncernu SAIC Motor, który jest producentem i właścicielem samochodów osobowych i dostawczych SAIC Maxus oraz jednym z największych producentów samochodów w Chinach.

– To państwowy koncern, produkujący w 100 proc. pojazdy elektryczne, przede wszystkim dostawcze, ale nie tylko – również osobowe. Marka ta posiada w swoim portfolio m.in. pierwszy elektryczny pickup w Europie, a USA jest z kolei tylko kilka takich modeli – opisuje Magdalena Piekarska z Grupy LIS.

SAIC Motor przyciągnął uwagę w wielu krajach dzięki swojej innowacyjnej technologii i długoterminowemu ukierunkowaniu na rozwój. Marka Maxus powstała w 2011 r. i produkuje oraz sprzedaje zarówno SUV-y, pickupy, MPV, jak i małe i średnie samochody dostawcze. Maxus oferuje szereg możliwości konfiguracji aut dostawczych.

Założona w 1958 roku firma SAIC Motor z tradycyjnej firmy przemysłowej stała się światowym dostawcą samochodów i usług mobilności. Wcześniej działalność produkcyjna prowadzona była na zasadzie współprac „joint venture”.

Znaczna część sukcesu SAIC Motor jest wynikiem dużej koncentracji firmy na badaniach i rozwoju. Ich celem jest bycie kluczową częścią międzynarodowego rynku motoryzacyjnego, tworząc silną markę poza granicami Chin.

Opracowanie strategii rozwoju, zaowocowało ogromnym wzrostem – zwłaszcza w przypadku samochodów elektrycznych i samochodów hybrydowych z możliwością doładowania.

Samochód elektryczny. Grupa LIS dostosuje pojazd od podstaw

No dobrze, co jednak przemawia za pojazdami elektrycznymi, do których jednak wciąż podchodzi  się jeszcze z pewną dozą rezerwy w Polsce?

Kim jest w ogóle dziś użytkownik samochodu elektrycznego?

– Każdy klient wybierający pojazd elektryczny jest inny, do każdego podchodzimy w naszej firmie indywidualnie. Samochód elektryczny możemy dopasować w całości do danych potrzeb klienta – pod kątem zasięgów, ładowania, wielkości itd. Jako Grupa LIS staramy się mieć jak najszerszą gamę, by każdy z klientów znalazł coś dla siebie – zaznacza ekspertka. 

Główną zaletą jest oczywiście ekologia i bezemisyjność, jednak – co warto podkreślić – pojazdy elektryczne są dziś tańsze w użytkowaniu od pojazdów spalinowych.

Samochód elektryczny jest najtańszy w użytkowaniu

Ma to znaczenie zarówno dla poszczególnych branż, dla których transport jest kluczowy, ale także dla klientów indywidualnych, którzy chcą tanio przemieszczać się po swoim mieście.

– Nie ma dziś tańszego samochodu w mieście, nie da się przejechać taniej niż „elektrykiem”. Ładowanie jest szybkie, łatwe i tanie, dostępne nawet z gniazdka w domu. Żeby w ogóle zrównać się z ceną paliwa, prąd musiałby sięgać aż 2 zł za kwh – wylicza obrazowo Magdalena Piekarska z Grupy LIS.

Ponadto, co ważne przy samym zakupie „elektryka” – w Polsce obowiązują dziś dofinansowania do zakupów tego typu aut.

- To także bezpieczny samochód – sam serwis polega głównie na sprawdzaniu, czy np. coś się nie rozszczelniło itd., niż stricte naprawy – zapewnia ekspertka.

Pracownicy Grupy Lis w salonie w Kaliszu podchodzą do każdego klienta indywidualnie, warto przyjść - by zapoznać się bezpośrednio z ofertą na miejscu

ADRES: Grupa Lis Auta Elektryczne, 62-800 Kalisz, ul. Łódzka 71, tel. 726 726 102

Drzwi otwarte w Grupie LIS

Grupa LIS zaprasza ponadto reprezentantów poszczególnych branż na drzwi otwarte - i osobiste przetestowanie nowych pojazdów elektrycznych.

Oto rozpiska:

  • 24.04 – branża odnawialnych źródeł energii (fotowoltaika, pompy ciepła)
  • 25.04. – branża kurierska
  • 26.04 – branża florystyczna
  • 27.04 – branża gastronomiczna
  • 28.04 – branża budowlana i wykończeniowa
 

 

 

W GALERII ZNALEŹĆ MOŻNA POJAZDY, JAKIE DOSTĘPNE SĄ W OFERCIE GRUPY LIS NA MIEJSCU W KALISZU

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE