Przechowywanie wieprzowiny według nowych zasad

Opublikowano:
Autor:

Przechowywanie wieprzowiny według nowych zasad - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rolnictwo

Już dziś wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące dopłat do przechowywania wieprzowiny. Komisja Europejska w piątek opublikowała je w dzienniku urzędowym.

 

Zgodnie z projektem, mechanizmem objęte będą półtusze i niektóre elementy wieprzowe (m.in. szynki, boczki, łopatki, przodki, schaby, karkówki). Stawki pomocy kształtują się na poziomie od 210 EUR/tonę do 305 EUR/tonę, w zależności od asortymentu i okresu przechowywania. Przewiduje się trzy okresy przechowywania: 90, 120 lub 150 dni. Stawka zabezpieczenia, jaką należy wnieść wynosi 20% stawek dopłat.

Szybkie wprowadzenie dopłat do prywatnego przechowywania tego gatunku mięsa pozwoli na zdjęcie z rynku jego nadmiaru i poprawę sytuacji producentów, którzy już od dłuższego czasu ponoszą znaczące straty.

Mechanizm dofinansowania będzie realizowany przez Agencję Rynku Rolnego.

Warunkiem przystąpienia do mechanizmu jest:

 

  • rejestracja Przedsiębiorcy w Centralnym Rejestrze Przedsiębiorców prowadzonym przez ARR (dotyczy przedsiębiorców jeszcze nie zarejestrowanych),
  • złożenie zabezpieczenia prawidłowego wykonania umowy w wysokości 20% wnioskowanej kwoty dopłaty, o którą ubiega się Przedsiębiorca,
  • złożenie wniosku o zawarcie umowy na dopłaty do prywatnego przechowywania wieprzowiny na formularzu udostępnionym przez Agencję. Wniosek może dotyczyć tylko jednego produktu tj. jednej z kategorii wymienionej w załączniku do ww. rozporządzenia KE.
Wnioski o zawarcie umowy na dopłaty do prywatnego przechowywania wieprzowiny należy przesłać na adres: Agencja Rynku Rolnego, 00 – 400 Warszawa, ul. Nowy Świat 6/12 lub złożyć bezpośrednio pod podanym powyżej adresem w Kancelarii Ogólnej ARR.

Do wniosku należy dołączyć niezbędną dokumentację określoną w „Warunkach udzielania dopłat do prywatnego przechowywania wieprzowiny”.

Wnioski można składać od dnia 9 marca 2015 r.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE