Derby i nie tylko

Derby i nie tylko - Zdjęcie główne

Sporym zainteresowaniem publiczności cieszyły się powiatowe derby w B-klasie pomiędzy Prosną Chocz, a Unią Szymanowice. Grały też inne nasze zespoły.

W Choczu przed przerwą nie padła ani jedna bramka, za to w drugiej połowie piłkarze wynagrodzili to kibicom czterema golami. Trzy z nich zdobyli miejscowi (Kamil Adamkiewicz, Jakub Bącler, Tobiasz Górny), unici odpowiedzieli jednym autorstwa Daniela Grzesiaka. Dobrze spisały się nasze pozostałe B-klasowe zespoły. Żaki Taczanów pokonały na wyjeździe 1:0 LZS Gorzyce Małe (gol: Patryk Kałużny) i utrzymały w tabeli drugie miejsce. Las Kuczków odrobił dwubramkową stratę do Błękitnych Chruszczyny i wygrał 3:2 (gole: Norbert Ceglarek - 2, Tobiasz Grochowicki). Do walki o A-klasę poważnie włączył się KS Kościelna Wieś, który dzisiaj wygrał 3:0 z Koroną Chełmce (gole: Rafał Górny, Krzysztof Pilarski, Tomasz Wewiór). Czarni Dobrzyca skutecznie odrabiają straty z rundy jesiennej. Dzisiaj po trafieniach Damiana Barana i Patryka Remusa pokonali 2:1 Spartę Russów, choć do przerwy to gospodarze prowadzili 1:0. Wciąż nie wiedzie się za to Gladiatorom, którzy przegrali 1:6 z LZS-em Cielcza. Honorowego gola wbił Marcin Orszulak. W klasie okręgowej nasze zespoły zgodnie odniosły zwycięstwa. Pleszewska Stal po golach Daniela Zębskiego i Dawida Pery pokonała w Kobylej Górze miejscową Zefkę 2:0. Lider okręgówki, LKS Gołuchów, odparł jednak jej natarcie i pomimo braku kilku podstawowych zawodników pokonał w Kobylinie Piast 1:0. Zachował dzięki temu czteropunktową przewagę. Łukasz Pietrzak z kilku dogodnych okazji wykorzystał jedną. Swoje bramkowe sytuacje miał też Piast, jednak Kamil Melka nie dał się pokonać.