Fantastyczna kwarta Jedynki Basket

Fantastyczna kwarta Jedynki Basket - Zdjęcie główne

Koszykarze UKS-u Jedynki Basket Pleszew dzięki fantastycznemu finiszowi ograli w Kaliszu KT Kosz.

-Przez większą część trwała wyrównana walka, a odskoczyliśmy kaliszanom w ostatniej kwarcie. Chłopcy stanęli twardo w obronie i rozstrzygnęli pojedynek szybkim atakiem. Wszyscy zasłużyli na pochwałę, ale naszą drużynę pociągnęli przede wszystkim Szymon Dekiert, Mateusz Niewiada i Tomasz Szlachetka, który kompletnie wyłączył z gry jednego z rywali – powiedział po meczu Maciej Szablewski, trener UKS-u Jedynki Basket Pleszew. Pleszewianie, choć po trzech kwartach przegrywali 53:60, wygrali z kaliszanami 90:66. Punktowali: Mateusz Niewiada – 27, Szymon Dekiert – 24, Bartosz Głowacki – 14, Patryk Solarczyk – 12, Mariusz Łusiak – 8, Tomasz Szlachetka – 5. (ph)