Reklama

Pleszew. Maraton Ryśka Andersza. Na trasie towarzyszyli mu przyjaciele i rodzina

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Ryszard Andersz przebiegł już 199 maratonów. W niedzielę - 22 sierpnia - pobiegł po raz 200. Towarzyszyli mu przyjaciele i rodzina.

Niedzielne bieganie rozpoczęło się o godz. 9.00. Pętla przebiegająca przez teren Stadionu Miejskiego i Park Leśny Planty liczyła około 2 km.

Oczywiście nie każdy musiał przebiec maraton. Liczył się udział i towarzyszenie Ryśkowi.

Biegali mali i duzi, młodzi i starzy. Zawodowcy (m.in. Paweł Żuk, który wziął udział w 15. Międzynarodowym Festiwalu Ultramaratonów w Atenach i pokonał trasę 5000 km, na koncie ma rekordy Polski w biegach ultra, m.in. w biegu 6-dobowym, 1000 mil czy w biegu 24h na bieżni mechanicznej) i amatorzy.

Wydano w sumie 141 pakietów startowych. Każdy przebiegł tyle, ile chciał. Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i rodzinna atmosfera.

Ryszard Andersz biega od kilkunastu lat.  Dziś może poszczycić się tytułem zdobywcy Korony Maratonów Polskich, biegał w Rzymie, brał udział w biegach 100-kilemetrowych czy 24-godzinnych (w ciągu 24 h pokonał dystans liczący 160 km). W planach ma już dystans 42 km 195 metrów w Warszawie. Nie zabraknie go również w kolejnej edycji Biegu Przemysława. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy