Reklama

850 podpisów przeciwko budowie fermy koło Kowalewa

Opublikowano:
Autor:

850 podpisów przeciwko budowie fermy koło Kowalewa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Gmina Pleszew. Kowalew. Baranówek. Około 850 podpisów mieszkańców Kowalewa, którzy sprzeciwiają się budowie fermy drobiu w Baranówku, trafiło już na biurko burmistrza. Zbiórka podpisów trwa jednak nadal - w Internecie.

 

O budowie fermy drobiu na terenie Baranówka pisaliśmy jako pierwsi już w grudniu minionego roku. Zgodnie z planami na ok. 25 hektarach może powstać 16 kurników. Wspomniane tereny znajdują się m.in. w bliskim położeniu osiedla w Kowalewie.

Zbulwersowani mieszkańcy zorganizowali więc - jeszcze przed świętami - w tej sprawie specjalne zebranie. Podczas niego radzono: co robić, aby inwestycję zatrzymać. Bo ludzie nie ukrywają, że po prostu boją się skutków. Na zebranie przybył także sam inwestor, który starał się uspokajać ludzi.

Po zebraniu zapadła decyzja o zbieraniu podpisów przeciwko budowie fermy. Na jakim etapie jest sprawa obecnie? - W sumie zebrano ich fizycznie około 850 - mówi „Życiu Pleszewa” sołtys wsi - Beata Mofina. Jak jednak dodaje, zbiórka wciąż trwa - pod specjalną petycją, jaką założono w Internecie.

Na jakim obecnie jest etapie sprawa? Co mówią władze Pleszewa?

PRZECZYTASZ O TYM W NAJBLIŻSZYM PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE