Reklama

Chocz, Białobłoty. Zrobią kolejny odcinek

Opublikowano: sob, 3 lip 2021 12:00
Autor:

Chocz, Białobłoty. Zrobią kolejny odcinek - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Będzie remont powiatówki Chocz - Białobłoty na odcinku od tzw. mostka na Krzywosądce - do skrzyżowania z ulicą Słoneczną w Choczu.

Reklama

Inwestycję zrealizuje Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe Marzyński z Jarocina, a kosztować będzie blisko pół miliona złotych. 

Ta droga to marzenie wielu mieszkańców gminy Gizałki. I nie ma się co dziwić. Teraz – aby dojechać z Dziewinia Dużego do Pleszewa – trzeba pokonać blisko 40 kilometrów. Jest oczywiście alternatywa i mówi się o niej od lat. To właśnie budowa powiatówki z Białobłot do Chocza. Nowa trasa skróci dojazd do Pleszewa o ok. 10 kilometrów. Próby realizacji inwestycji już były. Droga, która może połączyć dwie gminy ma w sumie 12 kilometrów długości - 8 w gminie Chocz i 4 w gminie Gizałki. W 2017 roku remontu doczekało się 2.630 metrów nawierzchni przebiegającej przez teren Chocza. Kolejnych 300 powstało w gminie Gizałki – to dojazd z drogi wojewódzkiej do Krzyżówki. Czyli początek już jest…

Przetarg 

Po czterech latach powiat zrealizuje kolejny etap przebudowy na terenie gminy Chocz.

- Tam zostało nam około 1,5 km - aż do rynku w Choczu. Kosztorys mamy na ponad 2 mln zł. Najdroższy jest ten odcinek w terenie zabudowanym. Na chwilę obecną nas na to nie stać, dlatego po uzgodnieniu z burmistrzem zdecydowaliśmy, że będziemy robić odcinek o długości około 1 km. Liczymy, że 500 tys. zł nam wystarczy - tłumaczył w marcu starosta - Maciej Wasielewski.

Do przetargu ogłoszonego przez Zarząd Dróg Powiatowych w Pleszewie zgłosiło się 5 firm. Najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe Marzyński z Jarocina, które wyceniło zadanie na niemal 494 tys. zł. Wyremontowany zostanie odcinek o długości 1,16 km.

Przebudowa 

W ramach przebudowy przewidziano między innymi: rozbiórkę istniejących zniszczonych krawężników, obrzeży i innych elementów jezdni, rozbiórkę konstrukcji nawierzchni zniszczonych chodników, zjazdów, ustawienie krawężników i obrzeży, wykonanie koryta pod warstwy konstrukcyjne poszerzeń jezdni wraz z pełną konstrukcją poszerzeni i odtworzeń jezdni, wyrównanie i wykonanie nawierzchni drogi, chodników i zjazdów na posesje oraz poboczy, a także remont przepustów, rowów przydrożnych polegający na oczyszczeniu z wyprofilowaniem dna i skarp.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 miesiące temu | ocena +0 / -0

    Obserwator

    Trzeba dodać że przy udziale znacznych środków gminy Chocz.