Reklama

Chocz. Burmistrz o budżecie: miałbym ochotę na więcej

Opublikowano:
Autor:

Chocz. Burmistrz o budżecie: miałbym ochotę na więcej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Kontynuacja budowy kanalizacji w Choczu - etap III - to priorytet na ten rok. Ale w budżecie ujęto też kilka nowych zadań. Inwestycje pochłoną w sumie ponad 4 mln. zł.

- Miałbym ochotę na więcej – przyznał burmistrz Chocza, Marian Wielgosik opisując budżet na 2018 rok. Ale i tak jednym tchem wymienia zaplanowane do realizacji zadania. Priorytet to dalsza budowa kanalizacji w mieście. Trzeci etap ma kosztować ponad 3 miliony złotych.

Drogi, chodniki i auto dla straży

W tym roku zaplanowano także między innymi budowę kanalizacji w Starym Oleścu i Kwileniu, budowę chodnika przy ul. Wieczorka i przy Wiklinowej w Choczu oraz kilka dróg gminnych - w Starym Oleścu, w Pile, w Starej i Nowej Kaźmierce. Ponadto zabezpieczono 50 tys. zł na zakup auta dla OSP Niniew. – Czy to ostateczna kwota i już nie będziemy dokładać, bo reszta będzie pochodzić z dotacji zewnętrznych? – zastanawiała się radna, Małgorzata Wróblewska. W odpowiedzi usłyszała, że burmistrz, jak to określił, nie jest duchem świętym. - Nie jestem w stanie przewidzieć, jakie będą regulacje przyjęte przez urząd marszałkowski w tej kwestii – odparł Marian Wielgosik, burmistrz Chocza. I przypomniał radnym podobną transakcję w Józefowie. – Tam na zakup auta wystarczyły 23 tys. z ubezpieczeniem. (…) Dlatego sugerujemy zabezpieczyć 50.000 zł dla Niniewa a kiedy urząd marszałkowski przyjmie regulacje o wysokości dofinansowania będziemy się z tym zgłaszali – podsumował włodarz.

Więcej o dyskusji radnych przeczytasz w noworocznym numerze "Życia Pleszewa."

Budżet Chocza na 2018 rok:

Dochody: 20.081.145,00 zł

Wydatki: 22.856.338,00 zł, w tym wydatki majątkowe: 4.723.662,00 zł

Najwięcej w przyszłorocznym budżecie zaplanowano na rodzinę 6.733.599,00 zł (m.in. świadczenia wychowawcze i świadczenia społeczne), oświatę i wychowanie – 6.084.081, 00 zł oraz na rolnictwo i łowiectwo – 2.994.618,00 zł.

Deficyt: 2.775.193,00 zł

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE