Reklama

Chocz. Inwestycje w ramach funduszy sołeckiego

Opublikowano: pt, 13 sie 2021 11:00
Autor:

Chocz. Inwestycje w ramach funduszy sołeckiego - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 316.000 zł - tyle do własnej dyspozycji będą miały sołectwa w gminie Chocz w przyszłym roku. Na co spożytkują te środki?

Reklama

Fundusz sołecki w gminie Chocz funkcjonuje od 2016 roku. Teraz radni zdecydowali, że również w przyszłym roku zabezpieczą w budżecie środki na ten cel. Ale sprawa nie była taka oczywista. Przypomnijmy – wydzielenie funduszu zawsze budzie emocje, a bywa, że staje pod znakiem zapytania. Ostatecznie jednak ten sposób finansowania inwestycji wiejskich – znajduje większość zwolenników.

I także w tym roku mieszkańcy poszczególnych wsi do dyspozycji mieli - 286.191 zł.

- Pieniądze z funduszu sołeckiego można przeznaczyć na realizację tych zadań gminy, które będą służyły poprawie życia mieszkańców danego sołectwa, np.: zbudować lub wyremontować plac zabaw dla dzieci, zadbać o porządek we wsi (np. postawić kosze na śmieci), posadzić drzewa, krzewy, wyremontować wiatę przystankową – wylicza Magdalena Marciniak, sekretarz gminy Chocz.

O wyborze zadania mieszkańcy decydują podczas zebrań wiejskich. Następnie sołectwo składa wniosek do burmistrza gminy i wskazuje w nim - co chce zrobić (wraz z uzasadnieniem słuszności podjętych działań) oraz podaje przewidywany koszt prac.

- Zgłoszone przedsięwzięcie powinno być możliwe do zrealizowania w ramach przyznanych na nie środków funduszu sołeckiego, dlatego ważne jest wcześniejsze skalkulowanie kosztów - podkreśla Magdalena Marciniak.

Przed sołectwami kolejne wyzwanie. Już wiadomo, że w przyszłym roku będzie do podziału ponad 300 tys. zł. Teraz trzeba zdecydować – co za to w poszczególnych miejscowościach powstanie.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.