Reklama

Chocz. Współpraca z organizacjami!

Opublikowano: sob, 15 maj 2021 12:00
Autor:

Chocz. Współpraca z organizacjami!  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Skupiają tych, którym chce się działać dla lokalnej społeczności. Dlatego też organizacje pozarządowe z gminy Chocz – bo o nich mowa - mogą liczyć na wsparcie samorządu.

Współpraca z lokalnymi organizacjami pozarządowymi – to w gminie Chocz tradycja. Obie strony mają na uwadze dobro lokalnej społeczności. I swymi działaniami chcę wpływać na poprawę jakość życia mieszkańców.

Konkretna kasa 

Współdziałanie to jedno. Ale – co warte jest podkreślenia - na te cele płynie z budżetu gminy - konkretne wsparcie. Wystarczy wspomnieć, że w ubiegłym roku z pomocy skorzystał Klub Sportowy Prosna Chocz-Kwileń. Otrzymał 60.000 zł na prowadzenie sekcji piłki nożnej oraz udział w rozgrywkach ligowych i popularyzację sportu wśród młodzieży. Pula 61.200 zł zasiliła z kolei konto prywatnego żłobka “A kuku”. To oczywiście nie wszystko.

- Wspierano działania i pisano wnioski dla poszczególnych sołectw w ramach Wielkopolskiej Odnowy Wsi – przypomina wiceburmistrz Chocza, Magdalena Marciniak.

I udało się! Kuźnia otrzymała 3.000 zł w konkursie “Aktywna Wieś Wielkopolska”, a Kwileń – wyróżnienie. Bo to właśnie działalność sołectw pokazuje, jak zgrana i aktywna jest lokalna społeczność.

Kuźnia i Kwileń 

W praktyce wyglądało to tak, że gmina była beneficjentem wniosku m. in. Kuźni o dofinansowanie w ramach Wielkopolskiej Odnowy Wsi 2013-2020 „Pięknieje wielkopolska wieś”. I pozyskano środki na projekt „Spotkajmy się przy świetlicy wiejskiej w Kuźni - od zagospodarowania terenu do spotkania integracyjnego". Było to aż 29.758 zł, a wartość całego zadania wyniosła 42.858 zł. Za te pieniądze utwardzono ponad 150 metrów kwadratowych kostką w Kuźni, kupiono 10 zestawów piknikowych, namiot i grilla. Udało się również w Kwileniu, gdzie na zagospodarowanie terenu przy świetlicy wiejskiej na miejsce integracji i rekreacji - pozyskano dotację w wysokości 24 031 zł (cała wartość zadania to 34.330 zł).  I teraz mieszkańcy mogą cieszyć się z utwardzonego kostką placu, namiotu i zestawów piknikowych. 

Niniew i Chocz 

Owocna współpraca na linii gmina a sołectwo – miała miejsce w Niniewie. Tam samorząd był beneficjentem wniosku o dofinansowanie projektu w ramach „Odnowa wsi szansą dla aktywnych sołectw”. I tym razem również skorzystała lokalna społeczność, dla której zakupiono sprzęt multimedialny za 9.000 zł (dofinansowanie 4.500 zł). Dla samego Chocza udało się zdobyć 3.7888 zł na doposażenie kuchni w świetlicy wiejskiej. Wykonano stół i regał z blachy kwasoodpornej o wartości ponad 7.500 zł. 

Wsparcie dla OSP 

Mówiąc o współpracy, nie można zapomnieć o jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych.

- Gmina Chocz udzieliła dotacji dla OSP Chocz na zakup samochodu – 31.000 zł i umundurowania – 10.000 zł – przypomina wiceburmistrz, Magdalena Marciniak.

Jednostka w Choczu otrzymała także 3.615 zł na zakup dodatkowego sprzętu, a OSP w Józefowie – 1.440 zł. W jaki sposób jeszcze wspierano druhów?

- Na ekwiwalenty i wynagrodzenia bezosobowe z tytułu umów zleceń  – wydano 39.982 zł, na zakupy 70.364 zł, a na usługi – 22.557 zł. Łączna kwota wydatków na OSP w naszej gminie wyniosła 207.803  zł. To jest pula bez wydatków na realizację inwestycji – wyjaśnia Magdalena Marciniak. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy