Reklama

Co się dzieje po zmroku w Czerminie?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Co się dzieje po zmroku w Czerminie?  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do niepokojących zdarzeń dochodzi ostatnio w Czerminie. Mieszkańcy boją się o bezpieczeństwo swoje i swoich dzieci.

Mieszkańcy Czermina boją się o bezpieczeństwo swoje i swoich dzieci

W Czerminie głównym ciągiem komunikacyjnym jest droga powiatowa relacji Pleszew-Grab. Na całym odcinku przebiegającym przez miejscowość obowiązuje ograniczenie prędkości 40 km/h.

- Jak można zauważyć gołym okiem - większość kierowców nie stosuje się do ograniczenia tej prędkości i znacznie ją przekracza – alarmują mieszkańcy Czermina.

Ale to nie wszystko. Kierowcy nie stosują się również do zakazów wyprzedzania. Problem jest spory ponieważ akurat przy tej trasie znajdują się najważniejsze obiekty dla mieszkańców takie jak szkoła, poczta, kościół, apteka, sklepy handlowe, urząd gminy czy bank.

- Powoduje to duży ruch wzdłuż tej drogi rowerzystów i pieszych – mówią miejscowi. 

Wjeżdżają na chodniki

Do niebezpiecznych sytuacji - jak wskazują mieszkańcy - dochodzi zwłaszcza na odcinku drogi od wjazdu do miejscowości z kierunku Pleszewa do zakrętu na Strzydzew oraz od kościoła do wyjazdu w kierunku miejscowości Grab.

- Na tych dwóch odcinkach dochodzi także do wyprzedzania na przejściach dla pieszych, przy szkole oraz w okolicy sklepu Dino. Co stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowa – mówią ludzie.

Kierowcy – jak tłumaczą - tracą tam panowanie nad prowadzonymi pojazdami i uderzają w krawężniki. Dochodziło też do innych niebezpiecznych sytuacji. Zdarzało się bowiem tak, że pojazdy wjeżdżały na chodnik czy pas zieleni.

To nie koniec. Wręcz normą jest nie ustępowanie pieszym na przejściu znajdującym się przy szkole. Kierowcy - jak relacjonują miejscowi - nie reagują również na sygnalizację świetlną zamontowaną przy szkole.

- Prosimy o działanie w tej sprawie i przeprowadzenie analizy bezpieczeństwa na tym odcinku i zaopiniowanie zmiany organizacji ruchu poprzez zastosowanie progu zwalniającego lub zastosowanie pełnej sygnalizacji świetlnej - apelują miejscowi. 

Handlują narkotykami?

Ale to nie wszystko. Miejscowi z niepokojem obserwują też to - co dzieje się wieczorami i nocą w obrębie przystanku autobusowego, parku, oraz parkingu przy szkole.

- Wskazujemy na zagrożenia kryminalne, które są w ostatnim czasie widoczne. To spożywanie oraz handel narkotykami.

 Pismo w tej sprawie trafiło już do komendanta policji  w Pleszewie. I padła konkretna deklaracja.

– Jest decyzja o zwiększeniu patroli policyjnych we wskazanym rejonie – zapowiada Monika Kołaska, oficer prasowy pleszewskiej policji.

Mundurowi mają ze szczególną uwagą monitorować nie tylko sytuację na drogach, ale też to, co dzieje się w Czerminie po zmroku.

Czy to poprawi bezpieczeństwo w miejscowości? Sprawę będziemy na bieżąco śledzić.  

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy