Reklama

Co zrobić z odpadami z budowy i po remontach?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Co zrobić z odpadami z budowy i po remontach?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Co mieszkańcy Gizałek mają zrobić z odpadami pochodzącymi z budowy i remontów domów? Okazuje się, że śmiało tego typu nieczystości komunalne można odstawić do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Właśnie poszerzono ofertę – wychodząc tym samym naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców gminy.

Oczywiście – precyzując - chodzi głównie o odpady pochodzące z budowy i remontów domostw.

Co ważne, żeby zostały przyjęte na PSZOK-u - muszą być właściwie posegregowane – czyli w sposób umożliwiający ich selektywne odebranie.

- Od września odpady budowlane są dodatkowo rozdzielane na: odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów, szkło, materiały izolacyjne, pozostałe zmieszane odpady z budowy i remontów. Pozostałe zasady segregacji pozostają bez zmian zgodnie z tzw. ABC segregacji (dokument dostępny na stronie urzędu) – przypominają urzędnicy.

Jak to więc wygląda w praktyce?

Otóż osoba przywożąca odpady ma  obowiązek ich rozładunku i umieszczenia w miejscu wskazanym przez pracownika PSZOK-u. Bo obsługujący punkt nie wyjmują przywiezionych odpadów z pojazdu. Wskazują jedynie miejsce, w którym należy je umieścić.

Ale to nie wszystko! Odpady muszą być posortowane tak, aby mieszkaniec przywożący kilka rodzajów frakcji, mógł je w łatwy sposób umieścić w odpowiednich pojemnikach i kontenerach.

Jest jeszcze jedna zasada. Odpady muszą być przekazywane luzem oraz umieszczane w przeznaczonych do danego rodzaju śmieci pojemnikach.

Te przywiezione przez mieszkańców w workach muszą być z nich wysypane do wskazanych kontenerów. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy