Reklama

Czy nowa droga przetnie pola rolników z Kościelnej Wsi?

Opublikowano:
Autor:

Czy nowa droga przetnie pola rolników z Kościelnej Wsi? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Droga krajowa nr 25. Kościelna Wieś. Mieszkańcy Kalisza, którzy w zdecydowanej większości pojawili się na niedawnym spotkaniu w sprawie rozbudowy drogi krajowej nr 25, mówili zdecydowane „nie” dla wariantów robót przebiegających przez tereny ich miasta. Większość opowiadała się za trzecią wersją, która jest z kolei najbardziej niekorzystna dla Kościelnej Wsi.

 

Rozbudowa krajowej „25” to inwestycja o której mówi się od dawna, i która wciąż znajduje się w początkowym stadium realizacji. Obecnie - po wytyczeniu trzech wariantów nowej drogi - trwają konsultacje społeczne z mieszkańcami gmin, przez tereny których może przebiegać w przyszłości.

Niedawno w kaliskim ratuszu zorganizowano duże spotkanie w związku z planowaną inwestycją, podczas którego przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz wykonawca dokumentacji projektowej tłumaczyli, co w praktyce oznaczają poszczególne wersje. Emocji nie brakowało.

Przeważający w zdecydowanej części mieszkańcy Kalisza byli zdecydowanie przeciwni pierwszym dwóm wariantom, które wytyczają nową trasę w granicach miasta. Wielu mówiło wprost: realizacja inwestycji w takim kształcie oznaczałaby liczne wyburzenia - ich domów, firm, gospodarstw. Mieszkańcy poszczególnych osiedli Kalisza - razem z prezydentem - mówili więc kategoryczne „nie” dwóm pierwszym rozwiązaniom, opowiadając się jednocześnie za trzecim wariantem, który omija miasto, ale który jest niekorzystny dla pozostałych gmin - w tym gminy Gołuchów.

Co o sprawie mówili projektanci drogi? Jak komentują inwestycję przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad? Co mówił obecny na spotkaniu wójt Gołuchowa Marek Zdunek? Kiedy mogą zapaść ostateczne decyzje w sprawie rozbudowy drogi krajowej nr 25? 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE