Reklama

Reklama

Gmina Dobrzyca. Koźminiec. 884 tys. zł na remont drogi! Kiedy trasa będzie gotowa?

Opublikowano: wt, 20 kwi 2021 05:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Dali znać - Kiedy odbędzie się planowany remont drogi wraz z położeniem ścieżki rowerowej w Koźmińcu? - pyta nasz Czytelnik. Odpowiadamy.

Reklama

- Kiedy odbędzie się planowany remont drogi wraz z położeniem ścieżki rowerowej w Koźmińcu? - zapytał niedawno nasz Czytelnik w ramach zakładki "DAJ ZNAĆ" na naszym portalu. Odpowiadamy.

Gmina Dobrzyca. Remont drogi powiatowej w Koźmińcu

CZYTAJ TAKŻE: Koźminiec. Uczcili pamięć kapitana Czesława Mocka [ZDJĘCIA]

To będzie jedna z największych tegorocznych inwestycji na drogach powiatu pleszewskiego. Trasa w Koźmińcu – do granicy powiatu – powinna być gotowa do końca maja.

Przypomnijmy: remont drogi 5149P w Koźmińcu rozpoczął się de facto w roku ubiegłym. Był jednym z kilku, jakie władze starostwa zgłosiły do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Trasa uplasowała się ostatecznie na liście rezerwowej – jednak na wysokim piątym miejscu. Ostatecznie udało się pozyskać pieniądze.

- Otrzymaliśmy dofinansowanie z listy rezerwowej – informowała nas wówczas Halina Meller, szefowa Zarządu Dróg Powiatowych w Pleszewie. 

Gmina Dobrzyca. Remont drogi powiatowej w Koźmińcu

Warto zaznaczyć, że przetarg na przebudowę drogi w Koźmińcu został ogłoszony wcześniej. I – co ważne – najniższa oferta była aż o połowę mniejsza niż zakładany kosztorys inwestorski. – Kosztorys był na ok. 2,2 mln zł, tymczasem najniższa oferta to ok. 1,05 mln zł – informowała nas wówczas szefowa drogowców w powiecie. 

Podczas pierwszy, wstępnych prac, w roku 2020 wydano ok. 185,8 tys. zł – do inwestycji powiatu dołożyła też gmina Dobrzyca. Teraz przyszła pora na główne roboty.

Podczas ostatniej sesji rady powiatu pleszewskiego Koźminiec znalazł się wśród kilku tras, na które dołożono znaczne pieniądze w budżecie starostwa.

– Ten kilometr drogi będzie kosztować ok. 884 tys. zł – wyjaśnia starosta Maciej Wasielewski.

Chodzi o odcinek od skrzyżowania w stronę granicy powiatu.

– Inwestycja, która się rozpoczęła, będzie gotowa do końca maja tego roku – zapowiada dziś starostwa Maciej Wasielewski.

Gmina Dobrzyca. Remont drogi powiatowej w Koźmińcu

Na wsi cieszą się z zaplanowanej inwestycji.

- Wspomniana droga jest bardzo zniszczona, wcześniej były tutaj łatane dziury, jednak bez większych efektów, na długo to nie wystarczało. Teraz, mamy nadzieję, będzie o wiele lepiej, trwalej – komentował już nam – przy okazji rozpoczęcia prac, sołtys Koźmińca, Stefan Cichy.

– Wreszcie dziury zostaną naprawione – komentuje również dziś z zadowoleniem Witalis Półrolniczak, przewodniczący dobrzyckiej rady.

Rajcy podczas ostatniej sesji podjęli uchwałę odnośnie dofinansowania przez gminę wspomnianych prac na drodze powiatowej.

– Życzyłbym sobie, żebyśmy nie mieli w gminie ani jednego złego odcinka na drogach powiatowych, a powoli widać ze jest coraz lepiej – dodaje przewodniczący.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 8 miesięcy temu | ocena +0 / -0

    pyyk

    Za krótki jesteś "nick" żeby spojrzał na ciebie i te parę domków ;)

  • 8 miesięcy temu | ocena +0 / -0

    nick

    Tylko Koźminiec, Koźminiec, Koźminiec. Może Szanowny Pan Pietrzak spojrzy na inne miejscowości w gminie.