Reklama

Mieszkańcy ulicy Zygmunta Starego w Pleszewie: - Jak długo jeszcze mamy chodzić po glinie? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Dali znać Mieszkańcy ulicy Zygmunta Starego w Pleszewie apelują o remont ich drogi. - Chodzimy po glinie od ponad 30 lat, asfalt też wymaga remontu - dodają.

- Tak chodzimy po glinie od ponad 30 lat... - opisuje wprost jeden z naszych Czytelników, wysyłając do redakcji zdjęcia ulicy Zygmunta Starego po opadach deszczu. 

Jak zaznaczają ludzie, to właśnie po deszczu - na wspomnianej trasie bardzo ciężko się porusza. Nie lepiej mają zresztą osoby przemieszczające się tutaj samochodami.

- Asfalt też wymaga remontu - komentuje wprost nasz Czytelnik.

Czy będzie remont ulicy Zygmunta Starego w Pleszewie?

O konieczności remontu wspomnianej drogi mieszkańcy mówili już de facto od lat.

- Ulica Poniatowskiego i ul. Zygmunta Starego to główne drogi dojazdowe do osiedla Mieszka I (od momentu budowy muld na wysokości przedszkola). Są w opłakanym stanie, dziura na dziurze – komentowali ludzie już w roku 2020 na naszych profilach w mediach społecznościowych.

Ostatecznie - w roku 2021 wyremontowano wspomnianą ulicę Poniatowskiego - inwestycja możliwa była dzięki rządowemu dofinansowaniu.

Co z kolei z remontem wspomnianej ulicy Zygmunta Starego? Miasto na razie nie obiecuje konkretnych terminów, jednak pewne światełko w tunelu jest. Ścieżka do tej inwestycji ma być podobna jak w przypadku ul. Poniatowskiego.

- Przygotowana jest dokumentacja techniczna, będziemy aplikować o środki zewnętrzne - jeśli pojawi się taka możliwość - mówi "Życiu Pleszewa" Anna Bogacz rzecznik prasowy pleszewskiego urzędu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy