Reklama

Śmieci w ciuchci i wagonach. Wandale znów grasują na terenach pokolejowych! [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Dali znać Walające się butelki po napojach i piwie, opakowania po chipsach, worki po pieczywie… Takie rzeczy można było znaleźć w miniony weekend w lokomotywie czy wagonach na terenach pokolejowych. Czytelnicy alarmują nas o wandalach, którzy znów zaśmiecają teren.

O sprawie poinformował nas jeden z naszych Czytelników, który odwiedził Pleszew niedawno. 

- Słyszałem same superlatywy o Zajezdni Kultury. Rzeczywiście obiekty są piękne, cała infrastruktura zrewitalizowana zachwyca. Jednak po wejściu do lokomotywy czar prysł... Wszędzie walają się śmieci, podobnie w odkrytych wagonach i to w tygodniu, kiedy trwa Noc Muzeów – relacjonuje, wysyłając stosowne zdjęcia.

Wandale i śmieci na terenach pokolejowych w Pleszewie. Problem nasila się latem

Problem przez niego zgłoszony nie jest nowy – wraca niestety co jakiś czas. Co gorsze – wcześniej nie brakowało także poważnych aktów wandalizmu.

W sierpniu minionego roku pisaliśmy m.in. o wandalach, którzy zniszczyli wagony – wybijając szyby. Co warto zaznaczyć, sprawcy – młodzi ludzie w wieku 13 i 14 lat – zostali wówczas szybko ujęci przez pleszewską policję dzięki monitoringowi. 

Mieszkańcy Pleszewa przyznają, że na wspomnianych terenach często można spotkać „imprezującą” młodzież.

– Zbierają się głównie pod wieczór, gdy mają wolne – mówi jedna z mieszkanek.

- To nie pierwszy taki przypadek, najczęściej można tu ich spotkać wieczorami – dodaje kolejna osoba.

Władze Zajezdni Kultury: sprawa jest zgłaszana, a na miejscu jets monitoring

Przemysław Marciniak, szef Zajezdni Kultury, przyznaje, że problem nie jest nowy – i niestety najbardziej nasila się właśnie w okresie letnim.

– W przypadku śmieci na gorącym uczynku nikogo na razie nie złapaliśmy, wszystko dzieje się bowiem po godzinach funkcjonowania Zajezdni. Niewątpliwie jest to problem – mówi „Życiu Pleszewa” dyrektor Zajezdni Kultury.

Jak jednak zaznacza szef Zajezdni, każdy tego typu przypadek był - i będzie zgłaszany służbom – m.in. straży miejskiej. 

Monitoring na terenach pokolejowych w Pleszewie

A warto dodać, że potencjalni wandale i śmieciarze mogą zostać szybko namierzeni - dzięki funkcjonującym tutaj kamerom – w sumie na terenach pokolejowych jest ich 12.

Z kolei jak mówił już wcześniej "Życiu Pleszewa" szef straży miejskiej w Pleszewie Zbigniew Duszczak, sprzęt jest naprawdę profesjonalny – dana kamera może zrobić bardzo duże zbliżenie - w dobrej jakości - co pozwala na wykrycie choćby wyrzuconego małego papierka.

Dlatego przed wyrzuceniem śmieci – czy to na terenach pokolejowych czy gdziekolwiek indziej - warto zastanowić się dwa razy. Bo inaczej możemy spodziewać się mandatu - do 500 zł. W przypadku zniszczeń i aktów wandalizmu - odpowiedzieć możemy już przed sądem. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy