Reklama

- Strach wieczorem iść na plac zabaw czy siłownię - alarmowali mieszkańcy Gizałek

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Dali znać Mieszkańcy Gizałek od dłuższego czasu są świadkami przykrych sytuacji na placu zabaw i w jego otoczeniu.

W Gizałkach na placu zabaw przy ul. Wodnej miały miejsce niepokojące zdarzenia z udziałem młodych ludzi. Mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali interwencje do Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie. Problemy sygnalizowali również poprzez aplikację - Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Co się dzieje na placu zabaw w Gizałkach?

Zgłoszenia dotyczyły zaśmiecania, używania wulgarnych słów, zakłócania porządku publicznego oraz niszczenia mienia, czyli m.in. uszkadzania ławek i sprzętu znajdującego się na placu zabaw. W sylwestra młodzież się tu nieźle bawiła, bo nawet ławki były wyniesione na wał przy rzece – informowali nas mieszkańcy.

Ludzie wskazują, że wieczorami nie czują się w tej okolicy bezpiecznie.

- Strach wieczorem iść z dzieckiem na plac zabaw albo siłownię, bo podjeżdżają samochody nawet spoza powiatu – alarmują.

Tego typu sytuacje mają miejsce zazwyczaj w dni wolne od nauki.

- Problem związany z demoralizacją młodzieży oraz niszczeniem mienia na placu zabaw występuje w poszczególne dni tygodnia tj. piątek, sobota i niedziela w godzinach 18:00-02:00 – przyznaje Monika Kołaska, rzecznik prasowy pleszewskiej policji.

Naprawy nie są tanie - mówi wójt Gizałek

Według relacji mieszkańców gromadząca się młodzież niszczy znajdujące się na placu sprzęty. Takie sytuacje obciążają gminę kosztami.

- Naprawiamy uszkodzenia. A to wcale tania sprawa nie jest. Firmy, które remontują działają na podstawie specjalnych atestów i to kosztuje naprawdę sporo – tłumaczy wójt Robert Łoza.

I dodaje:

- Szkody są takie same jak na innych placach zabaw. Ale skoro mamy jakąś infrastrukturę, to trzeba o nią dbać i naprawiać. No tak już po prostu jest – zaznacza wójt.

Podjęte działania policji w sprawie placu zabaw

- Policja zwiększyła liczbę patroli i edukuje uczniów czym grozi takie zachowanie. Policjanci m.in. kontrolują miejsca zagrożone w trakcie obchodu, a także prowadzą spotkania z uczniami w szkołach na temat odpowiedzialności karnej nieletnich za popełnione czyny karalne i na temat właściwych zachowań - informuje rzecznik policji.

Problem został ujęty w planie priorytetowym policji na I półrocze 2022 roku, który koordynuje dzielnicowy sierż.szt. Grzegorz Szymczak. 

Co myślicie o sprawie? Czy rzeczywiście to poważny problem? 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy