Reklama

Powiat pleszewski. Strażacy walczą ze skutkami silnego wiatru [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Dali znać Niemal 10 wyjazdów odnotowali strażacy z powiatu pleszewskiego w ciągu ostatnich kilku godzin. Wszystko z powodu skutków silnego wiatru w regionie.

Połamane gałęzie, uszkodzony dach - to jedne z przyczyn wyjazdów strażaków z powiatu pleszewskiego w ciągu ostatnich godzin.

Jak się okazuje - silny wiatr dał się mocno we znaki w powiecie pleszewskim.

- Od godz. 11.00 odnotowaliśmy 10 wyjazdów, związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru - informuje "Życie Pleszewa" dyspozytor Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie.

Jak się dowiadujemy, strażacy musieli interweniować w różnych miejscach powiatu - m.in. w Gołuchowie, Dobrzycy czy Gizałkach.

[AKTUALIZACJA]

Jak informują strażacy z OSP Chocz, interwniowali dziś w sumie dwa razy.

- O godz. 12.08 zostaliśmy zadysponowani na pl. 1 Maja w Choczu, gdzie na wskutek silnych podmuchów wiatru poderwane zostały metalowe elementy dachu na budynku gospodarczym. Naszym zadaniem było ponowne przytwierdzone naruszonej konstrukcji tak aby nie zagrażała ona mieszkańcom posesji. O godz. 15.30 udaliśmy się natomiast na ul. Zagórowską, gdzie uszkodzone elementy komina wystawione na działanie wiatru zagrażały upadkiem z wysokości. Strażacy przy pomocy podnośnika usunęli luźne elementy - wylicza prezes OSP Chocz, Piotr Woldański. 

Przypomnijmy: o silnym wietrze ostrzegało wcześniej Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Ponadto ostrzeżenie wydało dziś także IMGW - w związku z możliwymi marznącymi opadami - dotyczy to równiez powiatu pleszewskiego.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy