Reklama

Dobrzyca. Będą nowe bloki, nowe mieszkania. Dla każdego

Opublikowano:
Autor:

Dobrzyca. Będą nowe bloki, nowe mieszkania. Dla każdego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Dwa nowe bloki powstać mają w Dobrzycy. Pisaliśmy już o tym w „Życiu Pleszewa". Teraz znane są szczegóły inwestycji. - Na wiosnę wbijamy łopaty i budujemy bloki - poinformował na sesji, burmistrz Jarosław Pietrzak.

 

Dodał, że nowe mieszkania są w Dobrzycy bardzo potrzebne. - Będzie to 60 lokali. Już mam zapytania, już są chętni - mówił włodarz. Bloki powstaną przy Stefańskiego. Gmina przekazała już działkę zakładowi komunalnemu, który będzie prowadził inwestycję.

- Parę lat temu deweloper z Poznania chciał budować tutaj bloki, ale się wycofał. Myśl jednak została. Nie wiedzieliśmy tylko za bardzo, jak się do tego zabrać. Pomysł wrócił, gdy postanowiliśmy powołać spółkę komunalną - opowiadał Jarosław Pietrzak.

Bloki - planowo - mają być gotowe w ciągu roku. Powstaną drogi dojazdowe, parkingi i plac zabaw. Burmistrz podkreślił, że do Dobrzycy dojeżdża wiele osób do pracy. - Oni chętnie znajdą tutaj mieszkanie. Zameldują się, a co za tym idzie, zwrot podatku zostanie u nas w gminie, ich dzieci pójdą do naszych szkół - mówił.

Dodał, że pomysł na sfinansowanie budowy bloków został podpatrzony z Ostrowa Wlkp. Jaki? Spółka komunalna weźmie kredyt. 

- Wiele osób stać na zapłacenie czynszu, ale nie dostaną kredytu. Mamy więc dwie propozycje: albo gotówka, albo umawiamy się na 15-20-30 lat i po spłaceniu osoba zostaje właścicielem mieszkania. Będzie czynsz i jego część zostanie przeznaczona na spłatę. Wszystko zostanie określone w akcie notarialnym - informował Jarosław Pietrzak.

Mieszkania będą w stanie deweloperskim 2 lub 3-pokojowe. Ogrzewanie - gazowe. Duże zakłady pracy w gminie zostaną poinformowane o inwestycji, aby mogły przekazać to swoim pracownikom. Na razie będą to dwa bloki, ale być może w przyszłości powstanie trzeci, z większymi mieszkaniami.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE