Reklama

Dobrzyca. Napad na stację. Pościg za napastnikami [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Dobrzyca. Napad na stację. Pościg za napastnikami [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Napad na stacje paliw. Zabity i ranny. Trwa pościg.

Napad na jedną ze stacji paliw w powiecie pleszewskim. Doszło do strzelaniny. Jeden z napastników zabity. Ranny został policjant. Trwa pościg za drugim z napastników. Do napadu doszło na stacji Moya w Dobrzycy.

Aktualizacja, godz. 8.30

Drugi z bandytów, za którym trwa pościg policyjny jest prawdopodobnie uzbrojony.

Policjanci ścigają mężczyznę, który napadł na stację paliw w Dobrzycy. Do napadu doszło w nocy około 3.30. Napastnik nie bym sam, tak jak podawaliśmy wcześniej. Na stację napadło dwóch mężczyzn. Kiedy policjanci ruszyli za napastnikami w pościg doszło do strzelaniny. Jeden z nich został zabity, a policjant ranny. W pościgu za drugim napastnikiem biorą udział policjanci z kilku jednostek.

Sprawę będziemy śledzić na bieżąco i informować na www.zpleszewa.pl

Aktualizacja, godz. 9.20

Do napadu doszło ok. godz. 3.00. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy bandyci zbili szybę i weszli do środka. Ukradli 500 sztuk opakowań papierosów. Gotówki z tego, co udało nam się dowiedzieć, nie było w kasie. 

POLICJA OSTRZEGA: UCIEKAJĄCY BANDYTA MOŻE BYĆ UZBROJONY!!!

Akcję na pograniczu naszego województwa i Dolnego Śląska prowadzą funkcjonariusze z powiatu milickiego, a także munudrowi m.in. z Rawicza. Na miejsce zmierzają kolejni mudnurowi. 

- Obława trwa na terenie działania jednostki KPP MIlicz. Rawiccy policjanci biorą w niej udział. Skierowałem tam do tej pory 30 osób i na pewno jeszcze skierują kolejnych funkcjonariuszy. Póki co, przestępcy nie udało się ująć. Jestem cały czas w kontakcie w komendą milicką. My od naszej strony uszczelniamy teren, ponieważ nie wiadomo w jakim kierunku mężczyzna uciekł - mówi mł. insp. Radosław Matysiak, komendant powiatowy policji w Rawiczu. - Policjant, który odniósł obrażenia nie jest z naszej jednostki.

 

Jak ustaliliśmy funkcjonariusz trafił do rawickiego szpitala.

- Stan rannego jest stabilny. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - informuje Zbigniew Sycz, dyrektor ds. medycznych Szpitala Powiatowego w Rawiczu.

AKTUALIZACJA, GODZ. 9.40

Jak relacjonują mieszkańcy dolnośląskich Baranowic wczesnym rankiem zauważyli policyjne radiowozy w miejscowości. Policjanci mieli ich informować, by nie wychodzili z domów, bo trwa obława na przestępcę. Wciaż trwają jego poszukiwania.

 

AKTUALIZACJA, GODZ. 10.10

Obecnie trwa policyjna obława w lasach w okolicy Baranowic w powiecie rawickim. Nasz dziennikarz, który jest na miejscu, relacjonuje: Teren patroluje helikopter. Na drogach mnóstwo funkcjonariuszy. 

AKTUALIZACJA, GODZ. 10.50

Napastnicy uciekali kradzionym autem. Asp. szt. Paweł Petrykowski, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, przekazał pierwsze oficjalne informacje w sprawie napadu: 

Około godziny 3.30 na terenie województwa wielkopolskiego, w powiecie pleszewskim doszło do przestępstwa – konkretnie włamania do jednej z tamtejszych stacji paliw. Sprawcy po kradzieży towaru uciekli samochodem z miejsca przestępstwa. Wielkopolscy policjanci podjęli działania pościgowe, jednocześnie informując o sytuacji ościenne jednostki. Sprawcy uciekając kierowali się w stronę powiatu milickiego, dlatego też tamtejsi funkcjonariusze włączyli się w działania pościgowe. Sprawcy nie reagowali na sygnały do zatrzymania. Wjeżdżając w kompleks leśny na terenie powiatu milickiego porzucili auto, które służyło im do popełnienia przestępstwa i dalej próbowali uciekać pieszo. W dalszym ciągu nie reagowali na sygnały do zatrzymania. W pewnym momencie jeden z uciekających mężczyzn oddał w stronę policjantów strzały, raniąc jednego z funkcjonariuszy w okolice szyi. Biorąc pod uwagę podejrzenie popełnienie przestępstwa, niereagowanie na wezwania do zatrzymania jak również użycie broni – policjanci oddali strzały raniąc jednego z napastników w dolne partie ciała. Policjanci od razu udzielili pomocy mężczyźnie, później zajął się nim wezwany na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego. Mimo prowadzonych działań – mężczyzna zmarł. W tej chwili poszukiwany jest drugi z mężczyzn, działania poszukiwawcze są prowadzone w obrębie pogranicza województw dolnośląskiego i wielkopolskiego. Wspierają je funkcjonariusze policji z powietrza, za pomocą śmigłowca. Na miejscu zabezpieczono pojazd, który służył do popełnienia przestępstwa. W tej chwili wiemy już, że ten samochód jest kradziony. Zabezpieczono też broń, którą posłużył się jeden z napastników strzelając w stronę policjantów.

AKTUALIZACJA, GODZ. 11.06

Ranny w trakcie pościgu policjant jest z Milicza. 

Jak poinformowało biuro prasowe Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, minister Mariusz Błaszczak jest na bieżąco informowany o stanie zdrowia rannego policjanta. - Jeżeli tylko będzie taka możliwość, pan minister odwiedzi funkcjonariusza - usłyszeliśmy w biurze prasowym resortu.

AKTUALIZACJA, GODZ. 13.50

Jak informuje nasz reporter, trwają poszukiwania. Policjanci rozstawieni są od Zaorla przez Szkaradowo, aż do granicy województwa. Około 20 radiowozów skierowano do Ostój. Trwa przeczesywanie tamtejszych terenów leśnych.

AKTUALIZACJA, GODZ. 17.45

Wypowiedź asp. sztab. Pawła Petrykowskiego, Rzecznika Prasowego Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu [KLIKNIJ]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE