Reklama

Dożynki na Ziemi Pleszewskiej – gdzie odbędą się w 2022 roku? [LISTA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gdzie odbywają się w tym roku w powiecie pleszewskim dożynki? Sprawdźcie naszą listę.

Tegoroczne żniwa w wielu gospodarstwach zbliżają się ku końcowi. Po nich - zgodnie z tradycją - odbywają się wyczekiwane przez lokalne społeczności święta zbiorów.

Organizowane w wielu miejscowościach uroczystości dziękczynne za uzyskane plony obfitują w bezlik kolorów, tańca i śpiewu. Do takich właśnie obchodów, jakie pamiętamy sprzed pandemii, powróci tego lata zapewne wielu organizatorów okolicznych dożynek.    

Gdzie w tym roku mają odbyć się dożynki w powiecie pleszewskim? Przygotowaliśmy dla was listę miejscowości, w których je zaplanowano. Zapraszamy do jej sprawdzenia.

Lista będzie aktualizowana 

Gdzie odbędą się dożynki w powiecie pleszewskim?

Dożynki w powiecie pleszewskim - 13.08 - 14.08

13.08 - dożynki w Krzywosądowie 

W nadchodzącą sobotę odbędą się w Krzywosądowie "Dożynki u Sołtysa". Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18. Dla przybyłych wystąpią Zespół Pieśni i Tańca Żychlinioki, Zespół Trans oraz Zespół Śląskich Szlagier Brygida i Robert Łukowscy.  

14.08 - dożynki w Suchorzewie

Sołtys wraz z Radą Sołecką i Kołem Gospodyń Wiejskich zapraszają na dożynki wiejskie w Suchorzewie. Te odbędą się 14 sierpnia. Masza dziękczynna odprawiona zostanie o godz. 11:15 w Kościele Parafialnym w Kowalewie. Obrzędy dożynkowe zaplanowane są na godz. 16:00. Na scenie wystapi m.in. Teatr Prawie Wielki. O godz. 18:00 przewidziana jest zabawa.

14.08 - dożynki w Lenartowicach

Dożynki wiejskie w Lenartowicach rozpoczną się o godz. 13.00 - mszą św. Po niej, na placu przy kościele zaplanowno masę atrakcji. W programie artystycznym zobaczymy zespół Moszczanka ze Skrzebowej, dla dzieci zaplanowano m.in. zamki dmuchane, malowanie twarzy, baloniki i inne atrakcje. O 19.00 zaplanowano z kolei zabawę taneczną - z zespołem PAKERS.

14.08 - dożynki w Zielonej Łące

Dożynki w Zielonej Łące zaplanowano przy wigwamie. Wszystko rozpocznie się o godz. 17.00. Na początku odbędzie się tradycyjny obrzęd, nastęnie nie zabraknie atrakcji: w planie m.in. pokaz dronów, pokaz ratownictwa medycznego, konkurs potraw przygotowanych przez KGW oraz oczywiście zabawa taneczna. 

Dożynki w powiecie pleszewskim - 15.08 - 21.08

15.08 - dożynki parafialne w Pacanowicach

15 sierpnia w Pacanowicach przy sali wiejskiej odbędą się dożynki parafialne. Początek o godz. 14.00

20.08 - dożynki gminy Dobrzyca – Fabianów

Gminne dożynki w Dobrzycy zaplanowano na sobotę 20 sierpnia. Ich gospodarzem będą sołectwa Fabianów i Lutynia. Uroczystości rozpoczną się o godz. 15.30 zbiórką pocztów sztandarowych i gości na ul. Kwiatowej w Fabianowie. Korowód dożynkowy przejdzie na plac przy miejscowej remizie, gdzie odprawiona zostanie msza św.

Po nabożeństwie zaplanowano tradycyjny obrzęd dożynkowy w wykonaniu zespołu „Błękitne Modraczki” i miejscowej młodzieży. Po wielu innych atrakcjach odbędzie się zabawa taneczna.

20.08 - dożynki parafialno-gminne w Choczu

Dożynki odbędą się na terenie przy Zespole Szkół w Choczu. O godz. 15.00 rozpocznie się polowa msza św., następnie odbędzie się tradycyjny obrzęd dożynkowy. Na 17.00 zaplanowano ponadto Gminne Zawody Strażackie.

20.08 - dożynki w Kowalewie

Dożynki w Kowalewie rozpoczną się o godz. 17.00 mszą św. w kościele parafialnym. Następnie na placu przy sali wiejskiej zaplanowano program artystyczny, będzie występ Teatru Prawie Wielkiego oraz oczywiście zabawa taneczna.

20.08 - dożynki w Macewie

Duża impreza dożynkowa zaplanowana jest w Macewie. Tam odbędą się II Ogólnopolskie Dożynki organizowane przez Kabaret Malina. Początek o 15.00. Na scenie moc atrakcji - wstąpią m.in. Letni Chmaski Podryw, Chwytak, Jano czy Disco z Pola. Gwiazdą wieczoru będzie gwiazda dico polo - Shazza. 

20.08 - dożynki w Kuczkowie

O godz. 14.00 - w parku przy szkole w Kuczkowie - odbędą się dożynki parafialne. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych.

21.08. - dożynki w Piekarzewie

O godz. 12.00 w kościele w Kowalewie odbędzie się msza św. dożynkowa. O 17.00 - na placu przy sali wiejskiej - zaplanowano część oficjalną: będzie tradycyjny obrzęd dożynkowy w wykonaniu Zespołu Tańca Ludowego "Swojacy", a od 17.30 zaplanowano zabawę taneczną.

21.08 - dożynki w Jedlcu

Dożynki w miejscowości Jedlec odbędą się 21 sierpnia. Msza św. w kościele pw. św. Floriana rozpocznie się o godz. 12:00. Po niej mieszkańcy wsi będą przeniosą się na biesiadę na boisko.

21.08 - dożynki w Sowinie Błotnej

21 sierpnia na placu przy sali wiejskiej w Sowinie Błotnej odbędzie się biesiada dożynkowa, na którą zapraszają sołectwa i KGW wsi Sowina Błotna oraz Taczanów Drugi. Wszystko rozpocznie się o godz. 15.00. W programie tradycyjny obrzęd dożynkowy zespołu "Swojacy", ponadto będzie kabaret "Byle do przerwy" oraz atrakcje dla dzieci, pyszne jedzenie i zabawa taneczna.

Dożynki w powiecie pleszewskim - 22.08 - 28.08

27.08 - dożynki powiatu pleszewskiego – Nowa Wieś, Szymanowice (gmina Gizałki)

W gminie Gizałki odbędą się w tym roku dożynki powiatowe - 27 sierpnia. Uroczystości dożynkowe rozpoczną się o godz. 15.00 mszą św. dziękczynną za zebrane plony w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Szymanowicach.

Część obrzędowa dożynek odbędzie się o godz. 16.30 na Placu Sportowo – Rekreacyjnym w Nowej Wsi. W trakcie odbędą się konkursy oraz występy - Zespołu Pieśni i Tańca „Snutki” z Potarzycy oraz grupy „Chabry i Maki”. Wieczorem na scenie pojawią się Piękni i Młodzi” oraz formacja „Red Queen”.

28.08 - dożynki gminy Pleszew – Rokutów, Grodzisko

Dożynki miejsko-gminne w Pleszewie,  które odbędą się 28 sierpnia rozpocznie msza św. o godz. 14.00 - w kościele w Grodzisku.
O godz. 15.00 na placu przy sali wiejskiej w Rokutowie zaplanowano główne uroczystości - z tradycyjnym obrzędem dożynkowym.

28.08 - dożynki gminy Gołuchów

Dożynki gminne w Gołuchowie zaplanowano na 28 sierpnia. Wszytsko rozpocznie msza św. o 10.30 w kościele w Gołuchowie.

O godz. 15.00 odbędą się z kolei główne uroczystości dożynkowe, które zaplanowano na terenie Gołuchowskiego Ośrodka Kultury i Sportu przy ul. Leśnej 1. Obrzęd dożynkowy wykona zespół "Tursko". O 17.30 odbędzie się koncert zespołu Big Band Po Godzinach, później - o 20.30 - wystąpi Kramska Kapela Podwórkowa. Na miejscu nie zabraknie atrakcji dla dzieci.

 

Wybieracie się na któreś z dożynek?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy