reklama

Dożynki Powiatu Pleszewskiego i Gminy Gołuchów [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Dożynki Powiatu Pleszewskiego i Gminy Gołuchów [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
47
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościDożynki Powiatu Pleszewskiego i Gminy Gołuchów odbyły się w tym roku w nieco skromniejszej formule. Ze względu na szkody, jakie ostatnio wyrządziły ulewne deszcze, organizatorzy zdecydowali się, odwołać część artystyczną. Odbyła się tylko msza św.
reklama

Dziękczynna msza została odprawiona w niedzielę, 25 sierpnia, w kościele pw. św. Wawrzyńca w Kościelnej Wsi. Chleby i wieńce dożynkowe poświęcił oraz wygłosił kazanie biskup pomocniczy diecezji kaliskiej Łukasz Buzun.

Uroczystość uświetniła Orkiestra Dęta OSP w Kościelnej Wsi. Po zakończeniu dożynek przedstawiciele władz samorządowych i starostowie święta plonów częstowali mieszkańców dożynkowym chlebem.

Funkcja starosty przypadła w tym roku 40-letniemu Piotrowi Woźniakowi z Kościelnej Wsi, który od 2015 roku razem z żoną Anną prowadzi gospodarstwo ogrodnicze. Specjalizują się w uprawie ogórków szklarniowych i gruntowych oraz pomidorów w szklarniach ogrzewanych. Mają szklarnie o łącznej powierzchni 2 ha. W produkcji stawiają na biologię - pomidory zapylane są naturalnie przez pszczoły. Postawili nową halę o powierzchni 1300 m2, w której przygotowują dostawy towaru do centrów handlowych i chłodnię do magazynowania warzyw.

reklama

Starościną była Małgorzata Olejniczak, która  od 1998 r. wspólnie z mężem Leszkiem prowadzi gospodarstwo rolno-warzywne o powierzchni 110 ha. Specjalizują się w produkcji ziemniaków jadalnych i frytkowych. Uprawiają także buraki cukrowe i kapustę. Do pracy w gospodarstwie wykorzystują najnowsze technologie. Wybudowali nowoczesną przechowalnię o powierzchni 1500 m2, aby ziemniaki i warzywa były dostępne przez cały rok.

Asystentem starosty był 41-letni Łukasz Walerowicz z Jedlca. Od 2011 roku prowadzi gospodarstwo rolne o areale 20 ha, specjalizujące się w produkcji mleka. Hoduje 120 sztuk bydła, w tym 60 krów dojnych i 60 jałówek. 

Asystentką  była Agnieszka Matuszak z Kuchar, któa  od 17 lat wspólnie z mężem Arturem i teściami prowadzi gospodarstwo rolno-ogrodnicze. Gospodarują na polach własnych i dzierżawionych o łącznej powierzchni 40 ha. Są producentami warzyw gruntowych. Uprawiają kapustę białą i czerwoną, kalafior, brokuł, seler, ziemniaki oraz zboża i kukurydzę. Zaopatrują rynek zarówno w warzywa świeże, jak i z przechowalni. Sami też produkują rozsadę w tunelach foliowych.

reklama

 

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama