Reklama

Duży pożar pod Dobrzycą! [ZDJĘCIA] [AKTUALIZACJE]

Opublikowano:
Autor:

Duży pożar pod Dobrzycą! [ZDJĘCIA] [AKTUALIZACJE] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Pali się stodoła w Olesiu, koło Dobrzycy! 

- To jest duży pożar, do którego zadysponowane zostały także jednostki z ościennych gmin m.in. z Czermina  - usłyszeliśmy od dyżurnego stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie. Wiemy, że do akcji udali się także strażacy z powiatu jarocińskkego. 

 

[AKTUALIZACJA, godz. 16.40]

Cały czas trwa akcja dogaszania pożaru w gminie Dobrzyca.

Pożar w gospodarstwie rolnym w osadzie Olesie zauważono około godz. 14.00. Ogień wydobywal się ze stodoły pełnej słomy. W sąsiedztwie zaś znajdował się inny budynek gospodarczy. Zadaniem strażaków było więc nie tylko ugaszenie pożaru, ale także niedopuszczenie do rozprzestrzenienia się ognia na inne obiekty.  

Na miejsce udało się 15 zastępów gaśniczych z powiatów: pleszewskiego, jarocińskiego i ostrowskiego. Konieczne było wejście do stodoły strażaków w aparatach ochrony dróg oddechowych. 

Przyczyny pożaru oraz straty materialne będą znane później. Na miejscu cały czas pracują służby. 

 

[AKTUALIZACJA, godz. 19.35]

Cały czas trwa akcja w Olesiu. - W tej chwili strażacy wynoszą na podwórko nadpaloną słomę ze stodoły i składowaną tam również cebulę, aby pozbyć się ognisk zapalnych -   informuje mł. asp. Mariusz Glapa z wydziału prasowego KP PSP w Pleszewie. Prawdodpodobnie akcja potrwa nawet do północy. 

Co było przyczyną pożaru - wykażą ustalenia, jakich dokonają policjaci, którzy również są na miejscu zdarzenia. Wśród hipotez znajduje się i ta dotycząca zwarcia instalacji elektrycznej. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE