Słońce wzeszło dzisiaj o 7.18, zajdzie o 16.19.
Imieniny obchodzą: Aniela, Bolesława, Zdzisław, Franciszek.
Cytat dnia:
"Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc" - Louis de Funes.
Nietypowe święta
- Dzień Składanki i Łamigłówki;
- Międzynarodowy Dzień Puzzli.
Urodzili się
- Tom Selleck (ur. 1945), amerykański aktor, producent i scenarzysta filmowy;
- Oprah Winfrey (ur. 1954), amerykańska prezenterka telewizyjna, aktorka, miliarderka
- Olga Tokarczuk (ur. 1962), polska psycholog, pisarka, poetka, eseistka, scenarzystka, laureatka Nagrody Nobla;
- Maciej Kurzajewski (ur. 1973), polski dziennikarz i prezenter telewizyjny.
Wydarzyło się
- 1913 - otwarto Teatr Polski w Warszawie;
- 1944 - w okolicach Podłęża oddział AK „Błyskawica” dokonał nieudanego zamachu na jadącego pociągiem do Lwowa gubernatora Hansa Franka;
- 1955 - otwarto „Okrąglak” w Poznaniu;
- 2012 - otwarto Stadion Narodowy w Warszawie.
Pogoda w Pleszewie - 29 stycznia 2026
Temperatura maksymalna (w dzień): -4°C, minimalna (w nocy): -4°C. Przez cały dzień będzie pochmurno. Wiatr z kierunku północno-wschodniego osiągnie prędkość około 17 km/h, z porywami do 30 km/h.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.