Reklama

Egzamin ósmoklasisty 2022. Dziś matematyka [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 25 maj 2022 13:23
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwają egzaminy ósmoklasistów. W drugim dniu uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych zmierzyli się z matematyką.

Egzamin ósmoklasisty 2022 z matematyki rozpoczął się o godz. 9:00. Na rozwiązanie zadań uczniowie mieli 100 minut. W przypadku ósmoklasistów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czas pracy z arkuszami egzaminacyjnymi z matematyki został przedłużony o 50 minut. 

Egzamin ósmoklasisty trwa trzy dni. We wtorek uczniowie rozwiązywali zadania z języka polskiego, a w czwartek odbędzie się test z języka obcego.  

Egzamin ósmoklasisty 2022. Wymagania Egzaminacyjne

Podobnie jak w ubiegłym roku egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany na podstawie wymagań egzaminacyjnych, ogłoszonych w grudniu 2020 r., a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej.

Kryteria egzaminacyjne stanowią zawężony katalog wymagań określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego, które były podstawą przeprowadzania egzaminów w latach ubiegłych.

Egzamin ósmoklasisty 2022. Wyniki

Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów. Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną ogłoszone 1 lipca.

Tego samego dnia uczniowie będą mogli poznać swoje indywidualne wyniki za pośrednictwem ZIU (aplikacji przygotowanej na zlecenie resortu edukacji, która pozwala uczniom sprawdzać uzyskane przez siebie wyniki egzaminów państwowych). Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają tydzień później - 8 lipca.

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy