Reklama

Europejskie Dni Dziedzictwa w Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy wystąpili młodzi, utalentowani instrumentaliści. Tak świętowano u nas Europejskie Dni Dziedzictwa.

W tym roku obchodzono jubileuszową, bo już 30. edycję Europejskich Dni Dziedzictwa. To cykliczny projekt kulturalny, społeczny i edukacyjny, który realizowany jest rokrocznie w krajach w całej Europie. Jego celem jest podkreślanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, ale także wspólnych korzeni kultury Starego Kontynentu. W tym roku wydarzenia w ramach wyjątkowego przedsięwzięcia odbywały się pod hasłem „Połączeni dziedzictwem”.

Z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa w minioną niedzielę odbył się szczególny koncert w Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy. Wystąpili na nim młodzi, wielkopolscy artyści, którzy zaprezentowali zebranej publiczności muzyczną historię Europy. W miejscowej oranżerii koncerty zagrali: Szymon Gośliński (fortepian), Zofia Jamróz (fortepian) i Filip Rutkowski (baryton).   

- Muzyka w polskim dworze odgrywała bardzo ważną rolę. Wykształcenie artystyczne, znajomość nut, umiejętność gry na instrumencie była równie ważna jak nauka czytania czy pisania. Wspólne spotkania domowników przy fortepianie, organizacja dostojnych przyjęć czy wyjazdy do oper i filharmonii, były nieodłącznym elementem życia mieszkańców ziemiańskich rezydencji – przypomina Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z KONCERTU

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy