reklama

Gala uczniów Zespołu Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Gala uczniów Zespołu Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
78
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościZSUG w Pleszewie projektami stoi. Uczniowie udowodnili to podczas gali, która odbyła się w piątek - 10 maja - w sali Cechu Rzemiosł Różnych w Pleszewie. Młodzież podsumowała przedsięwzięcia realizowane w roku szkolnym 2023/2024.
reklama

„Jestem AS - akceptuję siebie”, „Mocni w prawie”, „BohaterON”, „Wybierz życie - pierwszy krok”, czy „Moje miasto bez elektrośmieci” - to nazwy tylko niektórych projektów realizowanych w trwającym roku szkolnym przez uczniów z ZSUG w Pleszewie. Poprzez udział w każdym z nich, można było wynieść niezwykłe lekcje. 

Sztandarowa była „Akcja InteGRAcja-czyli sztuka wspólnego działania”. To przedsięwzięcie, którego głównym celem była integracja młodzieży ukraińskiej i polskiej poprzez wspólne przygotowanie zdrowych, wegetariańskich posiłków. Odbyły się więc warsztaty, na których powstały pysze dania i przekąski. Wszystkiego można było spróbować podczas dzisiejszej gali. 

reklama

Inne z ważnych zajęć to „Godzina dla Młodych Głów”. Te polegały na pracy nad emocjami. Celem było budowanie samoświadomości i dobrostanu uczniów. 

Podsumowali projekty na gali finałowej

Wszystkie te działania podsumowano na wspomnianej już gali. Zjawiła się na niej społeczność placówki, rodzice uczniów, samorządowcy, przedstawiciele Cechu Rzemiosł Różnych, Domu Dziecka, Powiatowego Centrum Pomocy Społecznej czy Eurocentrum Przedsiębiorczości i Innowacji w Kaliszu. 

- Metoda projektów jest najbardziej interaktywną formą nauczania, ponieważ najsilniej angażuje uczniów, a nasza szkoła - Zespół Szkół Usługowo-Gospodarczych - zawsze miała to na względzie - podkreślali sami uczniowie. 

reklama

I dodawali, że udaje się działać dzięki pozyskiwanym środkom zewnętrznym, m.in. mikrodotacjom na społeczne akcje, i współpracy z lokalnymi instytucjami. Dyrektor ZSUG Iwona Kałużna podkreślała, że szkoła nie zrezygnuje z edukacji uczniów z edukacji uczniów poprzez projekty. W końcu najlepiej uczy się poprzez praktykę. 

Prelekcja, debata i pokaz mody

Na uroczystość przygotowano wiele atrakcji. Była to m.in. prelekcja dietetyk Aniki Nawrockiej pn. „Przy wspólnym stole”, prezentacja projektów Oliwii Parzyńskiej, uczennicy klasy 2, kształcącej się w zawodzie krawiec, warsztaty rękodzieła czy debata ekspercka „Po co nam wolontariat i praca projektowa?”.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem. Reżyserami tego wydarzenia są głównie młodzi ludzie. Świetnie, że mogli się popisać swoimi talentami. To wspaniałe, że się tak przygotowali i zechcieli podzielić efektami tej pracy z rodzicami - podsumowała wydarzenie dyrektor szkoły Iwona Kałużna.   

reklama

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama