Reklama

Gizałki. I stała się jasność! Gdzie będą nowe lampy?

Opublikowano: 16 stycznia 2021 16:00
Autor:

Gizałki. I stała się jasność! Gdzie będą nowe lampy? - Zdjęcie główne

Gizałki. Każdy ma swoją propozycję – gdzie postawić lampy

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gizałki wychodzą powoli z egipskich ciemności. Ludzie się cieszą, ale jak zawsze chcą więcej. - Może teraz Kolonia Obory, bo nikt się nie przejmuje że jest ciemno – mówi jeden z mieszkańców. Inni dorzucają swoje propozycje. - Może teraz ul. Polna w Gizałkach? Może ul. Leśna w Gizałkach?

Reklama

W Gizałkach jest coraz jaśniej. Wszystko za sprawą przybywających w poszczególnych miejscowościach opraw oświetleniowych.

-  Są to nowoczesne i energooszczędne lampy typu LED – informuje wójt gminy Gizałki, Robert Łoza.

I dodaje, że tym razem oświetlono odcinek drogi gminnej w miejscowości Leszczyca, ul. Wąska.

- W ramach tej inwestycji powstała wydzielona linia oświetlenia ulicznego na słupach stalowych z czternastoma oprawami typu LED – tłumaczy wójt.

Dodatkowo wykonany został jeden punkt oświetleniowy na końcu miejscowości Czołnochów, również w tej samej technologi. Koszt inwestycji – to 78.000 zł.

- Odchodzenie od  rozwiązań konwencjonalnych na rzecz opraw oświetleniowych w technologii LED pozwala na osiągnięcie znacznych oszczędności. Ponadto oświetlenie LED przynosi szereg innych korzyści, takich jak poprawa widoczności i komfortu dla mieszkańców i kierowców. To zaś bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo – podkreśla Robert Łoza. 

Oświetlenie w Gizałkach. Co na to ludzie?

Co na to mieszkańcy gminy? Są zadowoleni, ale…

- Brawo, no to może teraz Kolonia Obory, bo nikt się nie przejmuje że jest ciemno – zwraca uwagę jeden z nich.

Inni dorzucają swoje propozycje.

- Może teraz ul. Polna w Gizałkach? Może ul. Leśna w Gizałkach? Trudno się dziwić, bo każdy chce mieć jaśniej. A temat oświetlenia ulicznego w gminie Gizałki jest na topie od kilku lat. - Ciemno tu, ciemno tam – mówią ludzie.

- Potrzebne są lampy - alarmują. I co rusz wskazują nowe miejsca wymagające oświetlenia - żeby jakoś te przysłowiowe egipskie ciemności rozjaśnić. Kolejka się wydłuża, a ci co w niej stoją tracą cierpliwość.

Wójt Robert Łoza wciąż przypomina, że takich inwestycji do zrealizowania jest wiele. – Rozbudowa oświetlenia uzależniona jest od wyboru przez radnych priorytetów z zadań, które oczekują na wprowadzenie do budżetu oraz realizację – tłumaczył na jednej z sesji. I przyznawał. - Trochę tych oczekujących interpelacji w sprawie lamp już jest. 

Będzie więcej lamp w Gizałkach?

Wójt potwierdził, że w 2020 roku nie udało się zrobić tyle, ile było oczekiwań.

- Ale w tym roku planujemy zamontować więcej lamp. Co prawda te wydatki nie są ujęte w planie budżetu, ale zamierzenia są takie, że w przypadku wolnych środków będą one przeznaczane właśnie na ten cel – zdradza wójt Łoza, co zapewne ucieszy wielu.

Może nawet radnego – Jacka Dąbrowskiego. To właśnie on złożył ostatnio interpelację w sprawie oświetlenia. Dotyczyła ona montażu lampy w rejonie skrzyżowania drogi relacji Wronów-Wierzchy z tą prowadzącą przez wieś Toporów.

- Mieszkańcy z tych miejscowości zwrócili się do mnie o podjęcie interwencji w tej sprawie – mówił radny, Jacek Dąbrowski.

Wójt obiecał przeanalizować temat. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.