Reklama

Gmina Czermin. Po latach ruszy remont ważnej drogi powiatowej

Opublikowano:
Autor:

Gmina Czermin. Po latach ruszy remont ważnej drogi powiatowej - Zdjęcie główne

W tym roku rozpocznie się pierwszy etap remontu drogi powiatowej w miejscowości Łęg w gminie Czermin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym roku rozpocznie się remont ważnej drogi powiatowej, która na całym odcinku łączy trzy miejscowości w gminie Czermin: Łęg, Żegocin i Wieczyn. Inwestycja będzie kosztować ok. 550 tys. zł – i będzie tym samym największą zaplanowaną w tym roku w budżecie starostwa – jeśli chodzi o remonty dróg.

- O remoncie tej drogi mówi się na wsi od lat… – przyznaje w rozmowie z „Życiem Pleszewa” sołtys wsi Łęg, Maciej Kubicki.

Warto zaznaczyć, że wspomniana trasa powiatowa jest o tyle kluczowa dla mieszkańców, że jest de facto jedyną główną drogą, którą muszą się przejechać, by dostać się do innych miejscowości.

To właśnie „powiatówką” nr 4314P dojeżdżają na co dzień do miasta, to tą drogą uczęszczają co niedziela do swoich kościołów (przypomnijmy: wieś Łęg nie ma swojej parafii, dlatego wierni musza dojeżdżać do świątyń w Wieczynie albo w Żegocinie). 

Łęg. „Stan drogi jest krytyczny”

– A tymczasem tutaj są okropne dziury – mówili już wielokrotnie na naszych łamach mieszkańcy wsi.

Ludzie podkreślali, że stan drogi wpływa poważnie na stan ich pojazdów, a powtarzające się apele o remonty, niewiele dawały. A warto przypomnieć, że temat ten wielokrotnie poruszano m.in. na zebraniach wiejskich – o czym również pisaliśmy na bieżąco na łamach „Życia Pleszewa”.

– Wielokrotnie o tym mówiliśmy na wsi. Powiedzmy sobie wprost: ten odcinek drogi powiatowej jest krytyczny, wyboje są ogromne - mówi nam dziś także Maciej Kubicki, sołtys wsi Łęg.

Łęg. 550 tys. zł na remont

W końcu jednak – po latach – udało się sprawę ruszyć z miejsca. Zgodnie z planami w tegorocznym budżecie starostwa zaplanowano 550 tys. zł na remont wspomnianej drogi powiatowej. I – zgodnie z liczbami – będzie to największa tegoroczna inwestycja drogowa prowadzona na trasach powiatowych w ogóle. 

O jaki odcinek drogi chodzi? Kiedy może rozpocząć się remont?

Więcej przeczytasz w najbliższym papierowym wydaniu "Życia Pleszewa", który dostępny będzie już we wtorek - 23 lutego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy