Reklama

Gmina Czermin. W przyszłym roku powstanie tu wymarzone boisko

Opublikowano:
Autor:

Gmina Czermin. W przyszłym roku powstanie tu wymarzone boisko - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Gmina Czermin. Żegocin. To już pewne: boisko w Żegocinie - inwestycja, która została „zdjęta” z tegorocznych planów inwestycyjnych - będzie budowane w roku 2018.

 

O sprawie pisaliśmy już na łamach „Życia Pleszewa”. Jak tłumaczyły nam władze gminy, plany związane z budową boiska w Żegocinie musiały przesunąć się w czasie z powodu… „gospodarności” odnośnie wydawania publicznych pieniędzy.

Wójt gminy Sławomir Spychaj mówi wprost: wcześniejszy wniosek - który miała złożyć gmina - powodował, że do budżetu samorządu trafiłoby ostateczne 100 tys. zł mniej po rozliczeniach z unijnym dofinansowaniem na tę inwestycję.

- Z kolei, gdy wniosek zostanie złożony przez lokalną organizację, wróci do nas cała pula. Woleliśmy więc poczekać, ale nie marnować takiej kwoty. Wniosek ostatecznie złożony zostanie przez Stowarzyszenie Miłośników Wsi Żegocin - podkreśla włodarz Czermina.

Wspominana inwestycja w Żegocinie została zapisana w budżecie na 2018 rok.

- Trochę musieliśmy poczekać, ale moim zdaniem było warto, bo dzięki naszemu manewrowi zaoszczędzimy 100 tys. zł. A inwestycja będzie służyć nie tylko mieszkańcom Żegocina, ale także z pobliskiego Łęgu czy Wieczyna - dodaje na koniec Spychaj.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE