Aby uczcić Żołnierzy Wyklętych uczniowie z Turska pobiegli "Tropem Wilczym" do obelisku postawionego ku czci żołnierzy Armii Krajowej.
W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.
W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy a wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu i został przeniesiony w miejsce znane z późniejszych edycji w Warszawie – Park Skaryszewski. Pobiegło wtedy 1500 biegaczy! Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych.
Podobny, choć oczywiście bardzo kameralny bieg, odbył się w Tursku. Uczniowie klas VII i VIII pobiegli od szkoły, przez las, do obelisku ku czci żołnierzy AK w miejscu zrzutu broni i lekarstw dla miejscowych oddziałów polskiego podziemia w nocy z 14 na 15 września 1943 roku. Po biegu młodzież przypomniała historię Żołnierzy Wyklętych oraz złożono kwiaty i znicze. Odbyło się także wręczenie nagród i dyplomów.
Bieg zorganizowała szkoła wraz z Towarzysztwem Upamiętnienia Armii Krajowej i radą rodziców.