Reklama

Gmina Pleszew. Pacanowice mają nowego sołtysa

Opublikowano:
Autor:

Gmina Pleszew. Pacanowice mają nowego sołtysa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Gmina Pleszew. Pacanowice. Emil Forycki wygrał wybory na sołtysa Pacanowic.

 

W Pacanowicach odbyło się ostatnie z zebrań wiejskich w gminie Pleszew. Zorganizowane zostało w sali wiejskiej, która jest w obecnie kompleksowo remontowana.

Zygmunt Wajnert - dotychczasowy wieloletni sołtys wsi - zdecydował, że nie będzie już dalej startował. Podczas swojego wystąpienia podsumował działania i swoją pracę na przestrzeni ostatnich lat, dziękując jednocześnie za ten czas mieszkańcom. Ci z kolei podziękowali mu z kwiatami i oklaskami.

- Kończy sie pewien etap i trzeba powiedzieć - dziekuję. Dziękuję radzie sołeckiej za współpracę, wszystkm mieszkańcom za pomoc i zaangażowanie, za doradztwo, ale też za słowa krytyczne - mówił Zygmunt Wajnert.

Kandydatów na urząd sołtysa było dwoje: Anna Duczmal oraz Emil Forycki.

W głosowaniu wzięło udział 54 wyborców. Głosów ważnnych oddano 50, nieważnych 4. Ostatecznie wygrał Emil Forycki z Pardelaka, który uzyskał 34 głosy.

Nowy sołtys dziękował ustępującemu Zygmuntowi Wajnertowi, z którym współpracował wcześniej zasiadając w radzie sołeckiej. - Był bardzo dobrym sołtysem, oddanym, za co chciałem mu podziękować - zaznaczał.

Jak tłumaczył Emil Forycki, wystartował, ponieważ prosiło go o to wcześniej wiele osób (w ostatnich wyborach samorządowych kandydował na radnego, jednak jak wyjaśniał zabrakło mu 30 głosów, by do rady wejść). - Chcę pracować razem z wami, chciałbym, żeby na zebraniach wiejskich było więcej ludzi. Jestem otwarty na dialog - deklarował m.in. podczas swojego wystąpienia. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE