Mobilne Strefy Ciszy zostały opracowane przez Wiolettę Matusiak, pedagog, tutorkę. To ona przeszkoliła pleszewskich nauczycieli i wychowawców z potrzeb i sposobów korzystania z tzw. "Dyni", bo tak nazywane są te mobilne przestrzenie. Po szkoleniach trafią one do wszystkich publicznych szkół i przedszkoli. I będą wykorzystywane według potrzeb.
Opracowane przez panią Wiolettę kokony z grubego filcu pozwalają dzieciom odgrodzić się od hałasu i odpocząć, co sprzyja odzyskaniu równowagi i koncentracji. Takie przestrzenie wyciszające pomagają również dzieciom w spektrum autyzmu, dla których nadmiar dźwięków i świateł jest szczególnie trudny. Dzięki właściwościom filcu, który skutecznie pochłania dźwięk, kokony tworzą idealne schronienie, gdzie dzieci mogą odpocząć lub skupić się na nauce.
- Warto dodać, że jesteśmy pierwszym w Polsce samorządem, który kompleksowo wyposażył placówki w tego typu innowację - mówi Izabela Świątek, zastępca burmistrza MiG Pleszew.
I precyzuje.
- Wśród uczniów i przedszkolaków coraz częściej zauważa się wysoką wrażliwość na zewnętrzne bodźce, nadpobudliwość, problemy z koncentracją. A takie własnie strefy ciszy zapewnią przestrzeń do wyciszenia i przywrócenia dobrostanu.
Mobilne Strefy Ciszy to doskonałe narzędzie, które pomoże dzieciom radzić sobie z nadmiarem bodźców, stresem i emocjami. Dzięki nim będą mogły w spokoju odpocząć, zregenerować siły i wrócić do zajęć z nową energią.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.