Reklama

Rodzina, znajomi i pacjenci odprowadzili Teresę Florkowską-Sosińską w ostatnią drogę [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rodzina, znajomi, sąsiedzi, pacjenci pożegnali dzisiaj lek. med. Teresę Florkowską-Sosińską.

Lek. med. Teresa Florkowska-Sosińska zmarła we wtorek 3 maja. Nie doczekała 91. urodzin, które obchodziłaby w sierpniu. Dzisiaj odbył się pogrzeb cenionej lekarki. Msza św. żałobna została odprawiona w kościele św. Marcina w Jarocinie. Ostatnie pożegnanie odbyło się na cmentarzu w Żerkowie.

Jarociniacy odprowadzili Teresę Florkowską-Sosińską w ostatnią drogę

Lek. med. Teresa Florkowska-Sosińska pracowała w jarocińskim szpitalu, przychodni kolejowej i w pogotowiu ratunkowym. Przez 59 lat przyjmowała pacjentów z Jarocina i całej okolicy. Miała drugi stopień specjalizacji z pediatrii. Z jej pomocy korzystały co najmniej trzy pokolenia jarociniaków. Mimo że była na emeryturze, a choroba utrudniała samodzielne funkcjonowanie, nadal była osobą ciekawą świata, pogodną. Interesowały ją nadal nowinki w medycynie. Abonowała i wnikliwie studiowała "Pediatrię po dyplomie" i "Puls medycyny". Dzisiaj odbył się pogrzeb cenionej lekarki.  Trumnę złożono w rodzinnym grobowcu w Żerkowie.

Syn: „Leczyła już wnuki swoich pierwszych małych pacjentów”


  - Właśnie przeszliśmy kilkadziesiąt ostatnich metrów drogi mojej mamy.  Była  to długa i kolorowa droga. Droga wypełniona wieloma wydarzeniami, nie zawsze tymi najlepszymi. Zdecydowanie za wczesna śmierć jej syna. Jeszcze wcześniej odejście jej męża, nie tylko partnera życiowego, ale przede wszystkim przyjaciela – mówił syn nad trumną.


- Mama zawsze próbowała  nadać sens i kolor swojemu życiu czy to przez zaangażowaną pracę, czy przez kontakt z ludźmi. (…) Zawsze człowiek stał w jej centrum zainteresowania. Jako lekarz pediatra w swojej długoletniej 59-letniej karierze, na końcu leczyła już wnuki swoich pierwszych małych pacjentów – kontynuował syn.


 Na zakończenie swojego wzruszającego pożegnania podziękował wszystkim, którzy uczestniczyli w pogrzebie.
W 2018 roku na łamach GJ ukazał się zapis rozmowy z Teresą Florkowską-Sosińską. Dzisiaj przypominamy najważniejsze fakty z jej życia. Pochodziła z Żerkowa. Urodziła się 19 sierpnia 1931 roku [ZOBACZ TUTAJ]

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

Artykuł pochodzi z portalu jarocinska.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy