Ich plan wydawał się idealny. W poniedziałek trzech mężczyzn i jedna kobieta pojechali do marketu w Jarocinie. Zrabowali markowe alkohole, produkty spożywcze i artykuły chemiczne. Wózkiem wyjechali obok kas, na których nikt nie siedział. Towar sprzedali. Nie wiadomo, czy cały...
Po alkoholu i bez prawa jazdy wiózł szajkę złodziei na kradzież do jednego z jarocińskich marketów. Wśród nich pleszewianie
Następnego dnia znów wybrali się "zakupy", za które ponownie zamierzali nie zapłacić. Grupę „na łowy” zawiózł 19-latek pod wpływem alkoholu. Weszli do jarocińskiego marketu i znów zaczęli kraść. Złodzieje wzbudzili zainteresowanie pracowników ochrony sklepu. Dostrzegł ich ochroniarz. Wyszedł przed sklep, dostrzegł przejeżdżający patrol policji i zaczął machać do funkcjonariuszy.
- Gdy mundurowi podjechali do mężczyzny ten oznajmił im, że na terenie sklepu najprawdopodobniej grasują złodzieje, którzy za chwilę opuszczą sklep. Chwilę później mężczyzna wskazał policjantom dwóch mężczyzn wychodzących z wnętrza. Gdy policjanci rozpoczęli kontrolę tych osób, ze sklepu z wózkiem zapakowanym różnego rodzaju towarami, wyjechał trzeci mężczyzna. Na widok patrolu pozostawił wózek i zaczął uciekać. Jeden z policjantów rozpoczął za nim pieszy pościg, wzywając w międzyczasie inny patrol do wsparcia. Po kilkunastu minutach złodziej został przez policjanta obezwładniony i zatrzymany na terenie kompleksu leśnego – relacjonuje asp. sztab. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.
Złodziei zrejestrowały kamery monitoringu
W tym samym czasie na terenie marketu zatrzymana została kobieta, która także brała udział w kradzieży. Cała czwórka została przewieziona do pomieszczeń dla zatrzymanych na terenie Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.
- Podczas przyjmowania zawiadomienia o kradzieży i dzięki zapisom z monitoringu na terenie sklepu okazało się, że trójka zatrzymanych mężczyzn dokonała kradzieży w tym samym sklepie dzień wcześniej – mówi policjantka.
Łupem przestępców padły między innymi markowe alkohole, produkty spożywcze i artykuły chemiczne o łącznej wartości ponad 6.000 zł.
Zatrzymani usłyszeli zarzuty
Zatrzymani to 22-letnia kobieta i trzej mężczyźni w wieku 19, 29 i 24 lat. Troje z nich to mieszkańcy powiatu pleszewskiego, jeden powiatu wągrowieckiego. Po przesłuchaniu kobieta usłyszała zarzut dokonania jednej kradzieży, mężczyźni natomiast dokonania dwóch takich przestępstw. Za popełnione przestępstwa grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
19-latek odpowie także za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. W organizmie miał 0,55 promila alkoholu w organizmie. Kamery zarejestrowały, że to on przywiózł ekipę „na łowy”. On sam też przyznał, że prowadził skodę po alkoholu. Na dodatek nie miał uprawnień do kierowania.
Komentarze (0)