reklama

KGW Dziewinianki chce promować wieś oraz integrować mieszkańców

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

KGW Dziewinianki chce promować wieś oraz integrować mieszkańców - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
37
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościPomysłowości, kreatywności i zaangażowania można im tylko pozazdrościć. Grupa mieszkańców Dziewinia Dużego w gminie Gizałki postanowiła zrobić coś wspólnie dla lokalnej społeczności i formalnie reaktywowała Koło Gospodyń Wiejskich. - Potencjał, który tkwi w „Dziewiniankach” to m.in. nasza różnorodność - mówi szefowa koła Iwona Majkowska.
reklama

Koło Gospodyń Wiejskich w Dziewiniu Dużym istniało już wcześniej, ale dopiero 20 maja uzyskało osobowość prawną.

 - Panie działały na terenie naszej miejscowości już wcześniej, postanowiłyśmy jednak wykorzystać potencjał naszej małej pięknej miejscowości oraz jej mieszkańców i sformalizować działalność tej organizacji. Na moją propozycję panie zareagowały bardzo pozytywnie i dziś możemy powiedzieć, że KGW Dziewinianki, bo taką nazwę przyjęłyśmy funkcjonuje już oficjalnie - mówi nam Iwona Majkowska, szefowa KGW.  

„Dziewinianki” liczą obecnie 19 osób - to 18 pań i jeden mężczyzna

Co warto podkreślić w działalność koła zaangażowały się dwie 14-letnie dziewczyny, bardzo nas to cieszy, ponieważ zależy nam na wymianie pokoleniowej i tzw. „młodzieżowym” spojrzeniu na pewne kwestie - dodaje przewodnicząca. 

reklama

KGW "Dziewinianki" zorganizowało już dwie imprezy 

KGW "Dziewinianki" funkcjonuje formalnie dopiero od dwóch miesięcy, a już udało im się zorganizować dwa integracyjne wydarzenia w swojej miejscowości.

- Pierwsze spotkanie odbyło się zaraz po zarejestrowaniu. Świętowałyśmy wspólnie przy torcie ten fakt - wspomina pani Iwona.

W sobotę, 6 lipca, w Dziewiniu odbyła się impreza pod hasłem „Jagodowy zawrót głowy”.

- Postanowiłyśmy wykorzystać dobrodziejstwa tego miejsca w którym mieszkamy, czyli dary lasu. Każdy miał za zadanie przygotować danie, napój, deser z jagodami w roli głównej - opowiada Iwona Majkowska.

reklama

Pomysłowość mieszkańców przerosła wszelkie oczekiwania.

- Były ciasta, placuszki, soki, sosy, napoje. Przygotowaliśmy też niespodziankę dla naszych mieszkańców - biesiadę przy akordeonie. Wszyscy - również młodzież, która zaszczyciła nas swoją obecnością - wspólnie śpiewali i dobrze się bawili. Muzyka łączy pokolenia, i to było widać podczas tej imprezy - podkreśla szefowa KGW.

I dodaje:

- Potencjał, który tkwi w „Dziewiniankach” to m.in. nasza różnorodność: odmienne punkty widzenia, doświadczenia życiowe, różne potrzeby i oczekiwania, światopogląd, fakt, że tradycja przenika się z nowoczesnością. Wtedy człowiek staje sie bardziej kreatywny, ma różnorodne pomysły - przez co działania stają się ciekawsze. Niebawem wykorzystamy naszą różnorodność w czasie organizacji dożynek wiejskich - poprzez przypisanie zadań, które odpowiadają umiejętnościom poszczególnych członków  naszego koła. Ta różnorodność tak naprawdę nas łączy. Mamy jeszcze mnóstwo innych pomysłów na wyjazdy i warsztaty. Wszystkie po kolei - mam nadzieję z sukcesami - zamierzamy realizować. 

reklama

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama