Reklama

Kto przebuduje ul. Wodną w Gizałkach [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozstrzygnięto przetarg na przebudowę ul. Wodnej w Gizałkach. Kto wykona inwestycję?

O planach związanych z remontem tej trasy pisaliśmy już w połowie ubiegłego roku. Gmina Gizałki pozyskała wówczas dofinansowanie w ramach "Polskiego Ładu" - w sumie 1.615.000 zł.

- Trasa rozpoczyna się na Placu 3 Maja i prowadzi w kierunku Szkolnej. Jest to jedna z najważniejszych dróg w miejscowości Gizałki - podkreślał już wcześniej wójt gminy Gizałki, Robert Łoza.

Przetarg na inwestycję gmina ogłosiła pod koniec 2022 roku. W poniedziałek  - 23 stycznia - wybrano najkorzystniejszą ofertę. Warto zaznaczyć, że w sumie wystartowało aż 13 firm. Ostatecznie wybrano zakład KOST-BUD Piotr Druchliński z siedzibą w Jaroszynie Kolonia. Co ciekawe - koszt prac będzie mniejszy niż zakładano - oferta opiewa na 1.474.130,03 zł (tym samym relatywnie zmniejszeniu ulegnie dofinansowanie z Polskiego Ładu, które sięga ponad 90 proc.).

W sumie chodzi o przebudowę odcinka o długości 422,69 metrów. Zgodnie z przetargiem roboty nie wprowadzają znaczących zmian w samym zagospodarowaniu terenu. Zaprojektowano jezdnię o nawierzchni z kostki brukowej o szerokości 5,0 m z obustronnymi opaskami z tego samego materiału.

W ramach inwestycji zostanie wykonana sieć kanalizacji deszczowej wraz z wylotem do rowu melioracyjnego. Wymienione będą też latarnie oświetleniowe. Ważna zmiana dla kierowców i pieszych - na całej długości remontowanej drogi wprowadzona zostanie "strefa zamieszkania". 

Zmiany wejdą w życie po zakończeniu robót budowalanych - a tu, zgodnie z przetargiem, szacunkowy termin to grudzień 2023 r.Gizalski samorząd właśnie podpisał umowę z wykonawcą tej inwestycji, czyli firmą KOST-BUD Piotr Druchliński z Jaroszyn Kolonia.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy