Reklama

Ludzie mają obawy. Radni chcą powołać zespół [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ludzie mają obawy. Radni chcą powołać zespół [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne

Konsultacje w sprawie budowy kolei dużych prędkości w Gołuchowie odbyły się we wrześniu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy Gołuchowa nie zgadzają się na budowę na ich terenie kolei dużych prędkości. Swój sprzeciw wyrazili jasno podczas konsultacji społecznych. Murem za nimi stanęli wówczas przedstawiciele miejscowej władzy

Planowana budowa sieci kolei dużych prędkości budzi spore emocje w Gołuchowie. Okazuje się bowiem, że każdy z czterech rozpatrywanych obecnie wariantów przebiegu trasy dotyczy kilku wsi w gminie i mocno w nie ingeruje.

Kolej dużych prędkości w Gołuchowie. Będzie zespół analizujący?  

Dwa mają przebiegać na trasie od południowej strony Kars i Czechla, między Żychlinem a Krzywosądowem, przecinając drogę Krzywosądów - Borucin. Kolejne dwa bardzo blisko Czechla. Między Kucharkami a Karsami, Krzywosądowem i Jankowem i dalej między Cieślami. 

Dlatego właśnie powołanie zespołu, którego zadaniem będzie szczegółowa weryfikacja planowanych wariantów przebiegu Kolei Dużych Prędkości zaproponowała radna Agnieszka Rupiczak.

- Zadaniem zespołu byłaby weryfikacja pod kątem ilości ingerencji w gospodarstwa domowe, rolne, w przedsiębiorstwa i ewentualnego wysiedlania ludności. Dzięki temu będziemy dokładnie wiedzieć, jakie będą skutki wyboru, przez władze centralne, poszczególnych wariantów - tłumaczyła radna.

Proponowała, aby w skład zespołu weszli m.in. radni, urzędnicy, sołtysi i członkowie rad sołeckich.

- Podobny zespół, z powodzeniem, funkcjonował w Pleszewie - wskazywała Agnieszka Rupiczak. 

Nieco odmienne zdanie w tej sprawie ma wójt, Marek Zdunek.

-  W przypadku gminy Gołuchów nie mamy do czynienia z ingerencją w zwartą zabudowę wielorodzinną, kompleksy usług czy skomplikowany układ komunikacyjny zabudowy miejskiej. Tym samym analiza tematu ewentualnych skutków, które generuje poszczególny wariant była informacją stosunkowo prostą i nie wymagającą dodatkowych nakładów czasowych (w przeciwieństwie do Pleszewa, gdzie taki zespół funkcjonował) - uważa Zdunek.

Poza tym, jak tłumaczy, każdy wariant został szczegółowo omówiony przez projektantów i przedstawicieli spółki na spotkaniu konsultacyjnym, które odbyło się we wrześniu. 

 - W przypadku, gdy pani radna życzy sobie zapoznania się z takimi informacjami tutejszy urząd umożliwi zapoznanie się z danymi - zaproponował. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy