Reklama

Mam raka, biorę chemię ...

Opublikowano:
Autor:

Mam raka, biorę chemię ... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

22 lata działa pleszewski klub „Amazonki”. Organizację zarejestrowano 22 grudnia 2005 roku. To data formalna. - Ale już wcześniej stanowiłyśmy nieformalną grupę wsparcia – mówi Daniela Szkopek. Ona sama na początku był przewodniczącą komitetu założycielskiego, a później została przewodniczącą stowarzyszenia.

 

- Chciałabym jednak podkreślić, że istnienie klubu nie jest tylko moją zasługą. To zasługa przede wszystkim „Amazonek”, które się ujawniły i powiedziały o sobie i swojej chorobie prawdę. Duży wkład wniosła także dr Kałużna oraz „Amazonki” z Kalisza – mówi pani Daniela. 

 

       Dziś organizacja zrzesza 30 kobiet. Z każdym rokiem ich przybywa, ale także w naturalny sposób ubywa. - Niektóre, wie pani, odeszły od nas... A niektóre rzadko przychodzą, bo też pracują i mają mniej czasu. Są jednak takie święta jak spotkanie wigilijne, jak ten marsz, w które jesteśmy wszystkie – mówi szefowa „Amazonek”.

 

Więcej na temat pleszewskich "Amazonek", a także rozmowa z liderką - Danielą Szkopek - już we wtorek w "Życiu Pleszewa".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE