Reklama

Miejsko-gminne eliminacje turnieju wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” w Kowalewie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Kowalewie odbyły się eliminacje gminne ogólnopolskiego turnieju wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Kto zwyciężył?

Wiedza z zakresu pożarnictwa to podstawa dla tych, którzy chcą ratować ludzkie życie w walce z niebezpiecznym żywiołem, jakim jest ogień. O tym, że że strażacy  - zawodowcy oraz ochotnicy - z powiatu pleszewskiego nieustannie uzupełniają wiedze na naszym portalu pisaliśmy już wielokrotnie.

Sporą znajomością zagadnień z tego zakresu mogą pochwalić się też członkowie młodzieżowych drużyn pożarniczych, które funkcjonują na naszym terenie. Adepci pożarnictwa należący do MDP Pleszew i MDP Kowalew wzięli kilka dni temu - 18 marca - udział w miejsko-gminnych eliminacjach ogólnopolskiego turnieju „Młodzież zapobiega pożarom”.

„Młodzież zapobiega pożarom” w Kowalewie. Kto zwyciężył?

Eliminacje odbyły się w siedzibie ochotniczej straży pożarnej w Kowalewie. Przystąpiło do nich 13 osób w grupie wiekowej II (klasy 4-8 szkoły podstawowej) i grupie wiekowej III (uczniowie szkół ponadpodstawowych). W komisji konkursowej zasiedli: komendant ZMG ZOSP Waldemar Barański, prezes zarządu oddziału miejsko-gminnego ZOSP w Pleszewie Dorota Gorzaniak i opiekun MDP OSP w Kowalewie Krzysztof Urbaniak. 

Najpierw młodzież wypełniała test, składający się z 40 pytań dotyczących ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa. Potem, po pięciu najlepszych uczestników z każdej grupy wzięło udział w finale ustnym, podczas którego każdy musiał odpowiedzieć na pięć pytań otwartych. Kto okazał się najlepszy?

W grupie wiekowej II zwyciężyła Roksana Walendowska z MDP OSP Pleszew. Kolejne miejsca zajęli: Filip Walendowski, Adam Matuszewski, Kamil Piękny i Gracjan Brylewski.

W grupie wiekowej III wygrał Michał Niemann z MDP OSP Pleszew, a na kolejnych miejscach uplasowali się: Bartosz Opielewicz, Błażej Piękny, Dawid Słomiński i Kamil Bednarek.

Trzech finalistów z każdej grupy weźmie udział w eliminacjach powiatowych, które odbędą się w połowie kwietnia – informuje OSP Kowalew, które było gospodarzem eliminacji. 

Każdy uczestnik zmagań otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę rzeczową. Był też czas na wspólny poczęstunek przy grillu.

Dziękujemy za pomoc w organizacji członkom OSP Kowalew: Prezesowi Zarządu Szczepanowi Wojtczakowi i Naczelnikom: Jerzemu Kwaśniewskiemu oraz Arkadiuszowi Kaczmarkowi oraz Skarbnikowi Januszowi Białasowi – czytamy w komunikacie jednostki z Kowalewa. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy