Reklama

Mieszkańcy nie chcą stacji elektroenergetycznej

Opublikowano:
Autor:

Mieszkańcy nie chcą stacji elektroenergetycznej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Gmina Gołuchów. Nowa stacja elektroenergetyczna wraz z liną zasilającą ma powstać w rejonie kilku wsi w gminie Gołuchów. Właśnie trwa procedura związana z przystąpieniem do opracowania planu zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu. Część mieszkańców jest jednak przeciwna inwestycji.

 

– W imieniu mieszkańców, którzy podpisywali się przeciw inwestycji, jak również własnym, proszę wójta o przeanalizowanie tego tematu i podjęcie odpowiedniej decyzji – apelował ostatnio radny Marian Wysocki.

 

 

Wójt Marek Zdunek tłumaczy, że uchwała, która została podjęta w sierpniu dotycząca rozpoczęcia procedury związanej z przystąpieniem do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania określiła tylko granice do przyszłej planowanej inwestycji.

 

– Jest to uchwała początkowa i stanowi o rozpoczęciu procedury planistycznej, nie przesądzając o jej zakończeniu w podjętej formie i granicach – wskazuje wójt Gołuchowa.

 

I dodaje, że w związku z tym iż podstawą do realizacji inwestycji w tym przypadku będzie plan miejscowy on nie jest kompetentny do podejmowania decyzji administracyjnych.

 

– Wszelkie zmiany w zakresie uchwał pozostają w kompetencjach radnych – informuje Zdunek.

 

Przypomina też, że rozpoczęto publiczną dyskusję w tej sprawie. – Mieszkańcy i zainteresowani zostali poproszeni o uczestnictwo w ważnym dla gminy temacie .

 

Procedura planistyczna w odróżnieniu od administracyjnej  - jak podkreśla wójt - daje szersze możliwości w upublicznieniu i procedowaniu, a także pozwala na analizę tematu.

 

Na czym zależało nam w tym konkretnym przypadku. Jednym z elementów procedury jest pełne upublicznienie i udział społeczeństwa, łącznie ze zbieraniem wniosków zainteresowanych czy składaniem uwag do późniejszych rozwiązań. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE