Reklama

Mieszkaniec powiatu pleszewskiego zginął tragicznie w Niemczech. Mężczyzna utonął w tunelu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com / zdjęcie poglądowe

Mieszkaniec powiatu pleszewskiego zginął tragicznie w Niemczech. Mężczyzna utonął w tunelu - Zdjęcie główne

Mieszkaniec powiatu pleszewskiego zginął tragicznie w Niemczech. Mężczyzna utonął w tunelu w wyniku powodzi | foto pixabay.com / zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Powódź, która kilka dni temu była efektem gwałtownej burzy w Bawarii na terenie Niemiec, doprowadziła do tragicznej śmierci polskiego kierowcy. Jak się okazało - to mieszkaniec powiatu pleszewskiego.

Powódź w Górnej Bawarii w Niemczech. Zginął mieszkaniec powiatu pleszewskiego

Do dramatu doszło w ubiegłym tygodniu na terenie Niemiec. Jak opisują tamtejsze media, z powodu bardzo gwałtownej burzy do jakiej doszło w czwartek wieczorem, doszło do powodzi.

Jak podaje portal merkur.de, w regionie Garmisch-Partenkichen w bardzo krótkim czasie doszło do opadów rzędu ponad 70 litrów deszczu na metr kwadratowy. Z powodu tak gwałtownego deszczu zalana został m.in. trasa podziemna B 23, która została zbudowana w 2016 roku jako obwodnica i biegnie na wschód od wsi Saulgrub.

Jak podają niemieckie media, gwałtowne opady wody doprowadziły do wielu dramatycznych i niebezpiecznych sytuacji, strażacy mieli ogrom pracy, doszło także do utknięcia w tunelu pojazdów.

Mieszkaniec powiatu pleszewskiego zginął w powodzi

Jak podaje portal merkur.de, jedna z kobiet została uratowana dosłownie w ostatniej chwili - niemieckie media opisują, że jej samochód był pełny wody, a ona sama stała na dachu pojazdu.

Na zalanym odcinku pracowali intensywnie ratownicy i nurkowie, jednak działania musiały zostać przerwane - z powodu bardzo silnego prądu i braku widoczności. Jak opisuje merkur.de, sama trasa została zalana na odcinku niemal ćwierć kilometra.

Akcja była kontynuowana kolejnego dnia. Wówczas widać było pełny obraz tragedii. Po wielogodzinnym wypompowywaniu wody zauważono w tunelu małą ciężarówkę. Znajdowała się w najgłębszym punkcie podziemnego przejścia - gdzie poziom wody dochodził aż do ośmiu metrów.

Kierowca ciężarówki zalany w tunelu 

Niestety - jak podają niemieckie media, ratownicy znaleźli w środku martwego mężczyznę z Polski.

Jak ustaliło "Życie Pleszewa" - i co potwierdzają nam dziś służby z Polski - był to mieszkaniec powiatu pleszewskiego.

Według relacji niemieckich mediów, mężczyzna miał w trakcie tragicznej nocy dzwonić do polskich służb ratunkowych. Polskie służby powiadomiły z kolei policyjny punkt kontaktowy w Brandenburgii.

Dlaczego doszło więc do tragedii? Jak podaje merkur.de, pełne okoliczności zdarzenia ustala obecnie niemiecka policja.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy